Patikler lifler

Yeni İğne Oyası Modelleri ve Örnekleri

İğne oyası her kadının merak ettiği ve ilgilendiği el işlerinden bir tanesidir. Her bayanın da kolay kolay yapamaması bu merakın daha fazla olmasındaki en büyük neden beklide. Büyük bir emek verilerek hazırlanan iğne oyası modelleri aynı zamanda sade bir kumaşın göz daha hoş ve güzel görünmesini de sağlayabilmektedir. El işi dünyasında ayrı bir yeri olan iğne oyaları çeşitli renklerin ve modellerin de katkısı ile geniş bir model zenginliğine sahiptir. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da farklı modellerini görebileceğimiz iğne oyaları sizin için de ilgi çeken ve zevkli tasarımlar sunabilir.

İğne oyası örnekleri arasında seçim yaparken örneğini çıkarabileceğiniz kolay modellerden başlayabilirsiniz. Bu sayede örmekten sıkılmayacağınız gibi iğne oyası örmeyi de daha kola kavrayabilirsiniz. Temel dikim tekniklerini öğrendikten sonra ise istediğiniz gibi model ve motif kurabileceğiniz yeni iğne oyaları özellikle meraklı ve iğne oyası öğrenmek isteyen bayanlara göre tasarımlar sunuyor. Hazırlanan modeller oldukça şık. Siz de yemeni kenarı ya da bebek beresi yapımında bu tür sade ve kolay modellerden başlayabilirsiniz. Bunun dışında bu konuda tecrübeniz varsa daha detaylı ve ince işçilik gerektiren zor modelleri de deneyebilirsiniz. Bu tarz modeller tek başına broş olarak da kullanılabildikleri için deneme amaçlı olarak tasarlanabilmektedir.

Yeni İğne Oyası Modelleri ve Örnekleri

İğne oyası modelleri içinde kendi zevkinizi uygun olarak farklı modeller görebilirsiniz. Renklerini seçebileceğiniz farklı ip çeşitleri sade bir modeli daha güzel ve şık bir model haline getirebilirsiniz. Bunun dışında pek çok bayanın da bildiği gibi iğne oyası diğer yemeni kenarı oyaları gibi kolay deforme olmayan bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle de daha uzun ömürlüdür. Kaliteli marka bir ip modeli kullandığınız zaman oyanızın uzun yıllar bozulmadan kalmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca sıkıldığınız zaman yemeni kenarındaki oya modelini kesip farklı bir kumaşı süslemek ya da farklı aksesuar yapmak için de kullanabilirsiniz. Bu tür el işleri ile hazırlanan kolyeler, küpeler ve broşlar da bulunuyor. Siz de yemeni kullanmıyorsanız el işi yaparak kendi takılarınızı rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık