Patikler lifler

Yakadan başlamalı kız bebek örgü yelek yapılışı ( ANLATIMLI )

Kız bebekler için sizlere yakadan başlamadı örgü yelek modelinin yapılışını paylaşıyorum. Şiş işi örgü bebek yeleği yapılışını okuduktan sonra sizlerde yakadan başlamalı bebek yeleği örmeye başlayabilirsiniz. İsminde de olduğu gibi yeleği örmeye yakadan başlanıyor.

Anlatimli bebek yelegi yapilisi

Malzemeler

 • 1 adet yün bebek ipi
 • 3 numara şiş

Yakadan başlamalı kız bebek örgü yelek yapılışı: İsminden de olduğu gibi yeleği örmeye yakadan başlıyoruz. Yukarıda resmi inceleyerek yeleğin üst kısmını ve kollarını yapabilirsiniz.

Örneği şişe 1 ilmek dolayıp 5 ilmek alıyoruz.1 ilmek daha doluyoruz.Bu işlemi düz ördükten sonra örneği oluşturmak için bu işlemi devamlı yapıyoruz.Örneğin 2. sırasına 5 düz ör,  şişe 1 ip doluyoruz ,1 düz ör, şişe 1 ip doluyoruz , 5 düz örerek aynı işleme devam ediyoruz.Örnek bitene kadar bu işlem devam ediyoruz. KOLAY GELSİN.

Yakadan başlamalı kız bebek örgü yelek yapılışı ( ANLATIMLI ) Konusuna Ait Etiketler

Yorumlar

 1. merdan diyor ki:

  Bu nasıl bir anlatım. Be daha çok Zekanı merak ettim?!

 2. Seyde diyor ki:

  Yakadan başlama kız bebek örgü yeleği anlatımından anlayamadım modeli daha detaylı anlatabilir misiniz

 3. Anonim diyor ki:

  Açıklama sından birşey anlamadim bir daha anlatirmisiniz

 4. hatice diyor ki:

  kaç lmek başliyon orneği beğendim onu arkası yanı kaç ilmek tam açiklamali olsun bişe anlamadim orneği nasil koyuyoruz sevgiler

 5. fatma nur işgör diyor ki:

  bence bu kadar olmamalı yapılış şekli detaylarını da anlatın kaç ilmek başlıyoruz kollarını nasıl yapıyoruz modelini nasıl koyuyoruz bilemedim tam olarak anlatabilirmisiniz model hoşuma gitti örmek istiyorum

Yorum Yaz

Yukarı Çık