Patikler lifler

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Baykuş Yapımı

Ede görmezden geldiğimiz birçok; kullanıp da artakalan kısmından faydalanmadığımız birçok ürün var. Yakın zamana kadar, çoğunlukla hepimiz aynı fikirdeydik. Ev de biraz durup şöyle bir etrafımıza baktığımızda ne kadar çok hazineye sahip olduğumuzu görebilirsiniz. Lavaboda ellerinizi yıkadıktan sonra, son demlerini yaşayan havlu peçetenin altından gözüken rulo size göz kırpıyor, tuvalete girdiğinizde değiştirmek üzere olduğunuz tuvalet kâğıdı rulosundan da işaret var. Bakın, dikkatli bakın size işaret veriyor. “Ben işe yarayabilirim, evini güzelleştirebilirim diyor.” İşte böyle durumlarda tuvalet kâğıdı rulosundan faaliyetlere başlayabilir evinizde şık tasarımlar yapabilir, çocuklarınızla evinizde eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Tuvalet kağıdından baykuş yapımı

Ben eğlence bir çalışma olsun istedim ve Baykuş yapımını ele aldım. Şimdi kısaca nereler ihtiyacımız olduğuna bir bakalım. Malzemelerimiz; tuvalet kâğıdı rulosu, boya, renkli elişi kâğıtları ve son olarak kesici bir alet(maket bıçağı ve ya makas).

Tuvalet kağıdından baykuş yapımı

Resimde de gördüğünüz üzere rulo boru şeklindeyken, uç kısımlarını içeri kıvrım şeklimde kıvırıyoruz.

Tuvalet kağıdından baykuş yapımı

Tam olarak bu şekli alması gerekiyor ki, yapmak istediğimiz şekli tam alabilsin.

Tuvalet kartonundan baykuş yapma etkinliği

Sonraki aşama boyama aşamasıdır. Boyama yapılırken çocuklarınıza verebilirsiniz bu görevi. Hem el berecilerini geliştirirken, diğer yandan da hayal güçlerine katkı sağlayabilirsiniz.

Tuvalet kartonundan baykuş yapma etkinliği

Kızım Zehra bu konuda konu da baya ustalaşmış ama Gürbüz’ün biraz daha öğrenmeye ihtiyacı var.

Tuvalet kartonundan baykuş yapma etkinliği

Boyama işleminden sonra, renkli el işi kâğıtlarından Baykuşlarımıza kanat, göz ve vermek istediğiniz birçok deseni de verebilirsiniz.

Tuvalet kartonundan baykuş yapma etkinliği

Gördüğünüz gibi Baykuşlarımız hazır. Çocuk odaları için, gerekli görselliğe sahip ve çocuklarınızın yeni arkadaşları olma konusunda gayet iyi bir çalışma oldu. Sizde evde gerekli malzemeleri temin edebilir, rahatlıkla bu çalışmaları yapabilirsiniz. Evde yapılan çalışmaların en güzel tarafı da çocuklarınızla geçirdiğiniz paha biçilemez zamanlardır. Şimdiden kolay gelsin. İCLAL

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Baykuş Yapımı Konusuna Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık