Patikler lifler

Tığ işi çocuk elbise yapılışı ANLATIMLI

Kız çocukları için yapılmış olan bu örgü elbise modelinin yapılışını bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Tığ işi ile yapılan çocuk elbisesi çok şirin görünmektedir.  Beyaz renkte ve pembe çizgileri ile çocukların üzerinden çok şık duran bu elbise modelinin yapılışını anlatımlı olarak sizlerle. Umarım sizlerde çocuklarınız için bu örgü elbiseyi kısacık sürede örebilirsiniz.

Örgü çocuk elbise yapımı

Model adı : CM-016 Serin ve Rustic Elbise
Zorluk derecesi : Kolay
İlgili şiş numaraları : 4
Yaş grubu : 2-3 yaş
Örgü şekli :
Düz-ters örgü, haraşo

Gerekli malzemeler : 208, 1131 (1’er yumak), 21249 (1 yumak)
Mevsim : İlkbahar, Yaz

Yapılışı:
ARKA:

90 ilmek başlanır, düz örülür. Beden boyu 11 cm olduğunda her iki taraftan, her düz sırada 3 defa 1’er, 4 sıra arayla 6 defa 1’er, 2 sıra arayla 5 defa 1’er, her düz sırada 16 defa 1’er ilmek kesilir. Bu işlemler yapılırken aynı zamanda beden boyu 14 cm de 1131 no.lu iplikle 2 sıra düz, 208 renk no.lu iplikle 3 cm düz, 1131 no.lu iplikle 2 sıra düz…şeklinde örülür. Beden boyu 43 cm örülerek yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 16 ilmek bir defada, sonraki düz sırada her iki tarafta kalan 7’şer ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN:

90 ilmek başlanır, arka beden gibi örülür. Beden boyu 41 cm örülerek yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 10 ilmek defada kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından, her sırada 5+3+2 ilmek kesilir. Beden boyu 45 cm de ilmekler sıfırlanır.

YAKA:

Ön beden yaka etrafından şişe 34 ilmek çıkarılır, omuz için şişe 10 ilmek başlanır, arka beden yaka etrafından şişe 34 ilmek çıkarılır, omuz için şişe 10 ilmek başlanır. Toplam 88 ilmekle 4 cm haraşo örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. İçe kıvrılarak dikilir.

HAZIRLANIŞI:

Arka ve Ön bedenler kol evleri 9’ar cm açıklık bırakılarak birbirine dikildikten sonra, kol evlerine 12’şer cm Rustik kalitesi büzdürülerek dikilir. Etek uçlarına beden şemasında gösterildiği şekilde 2 sıra Rustik kalitesi iğneyle dikilir.

 

Tığ işi çocuk elbisesi anlatımlı

Tığ işi çocuk elbise yapılışı ANLATIMLI Konusuna Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık