Patikler lifler

Tellerden Küpe Yapımı

Yapımı biraz zahmetli ama sonunda çok şık görünecek bir küpe yapacağız bugün.  Bize gerekli malzemeler : kalın ve ince teller, takı halkaları, küpe klipsleri ya da iğneleri, takı penseleri, renkli bir taş ya da boncuk.

İki kalın teli bir arada tutun ve çevresini ince bir telle sarın.

Tellerden Küpe Yapımı

Bu tel tutamını dikkatlice eğin. Ardından sivri uçlu pense yardımıyla iç taraftaki kalın telleri de iç tarafına küçük bir sarmal şeklinde kıvırın.

Tellerden Küpe Yapımı

Ardından, kalın tellerden sadece bir tanesi  kaldığında, geri kalan bu kalın teli de ince tellerle boylu boyunca sarın.

Tellerden Küpe Yapımı

İnce teli kesmeden önce doladığınız tele, istediğiniz bir taşı veya boncuğu geçirin.  Bu boncuğu da  kalın tellerin arasına güvenlice yerleştirin ve ince tellerle sabitleyin. İsterseniz yapıştırıcı da kullanabilirsiniz ancak hem küpenin başında şık bir boğum oluşması için hem de yapıştırıcı bulaşmaması için ince telleri tercih etmenizi öneririz.

Tellerden Küpe Yapımı

Kalın tellerle oluşturduğumuz gövdenin başında bir boğum oluşturduk. Şimdi sıra o boğum için küçük bir boncuk daha koymada. Yine ince bir tele ufak bir boncuk geçirin ve boğumun hemen üstüne teli dolayarak sabitleyin. Ancak fazla telleri kesmeyin.

Tellerden Küpe Yapımı

En başta iç tarafa kıvırmayıp, boylu boyunca ince telle kapladığımız kalın teli de ince uçlu pense ile kıvırın.

Tellerden Küpe Yapımı

Küpenin gövde kısmını tamamlamış olduk. Şimdi sıra üst tarafında. Başka bir kalın teli, aşağıdaki gibi kıvırmaya başlayın. Ardından bu kalın teli, küpenin gövdesinin üst tarafıyla birleştirip iki teli de ince tellerle sarın.

Tellerden Küpe Yapımı

Tellerden Küpe Yapımı

Tellerden Küpe Yapımıi

Son işlemimiz ise takı halkalarıyla küpe iğnelerini ya da klipslerini bağlamak. Ardından küpeleri istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Tellerden Küpe Yapımı

Tellerden Küpe Yapımı Konusuna Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık