Patikler lifler

Takı Organizatörü Yapımı

Takı Organizatörü Yapımı

Küpe, kolye ve bileklerinizi bir kutuya koyuyor ancak ne zaman kutuya elinizi atsanız takıların birbirine karıştığını mı görüyorsunuz? Hem aradığınızı daha kolay bulmak hem de tüm takılarınızı gözünüzün önünde tutmak için güzel bir takı organizatörüne ihtiyacınız olacak. Ancak bunun için illa para harcamanız da gerekmiyor. Elbise askısından takı organizatörü yapmaya ne dersiniz? Evde takı organizatörü yapımı için çok az bir bütçe ayırmanız yeterli. İşte ihtiyacınız olan malzemeler;

  • Plastik ya da demir bir elbise askısı
  • Çekiç
  • çivi
  • plastik ya da demir kanca
  • Ve tabi bol miktarda aksesuar

Kıyafet dolabınıza ya da kapınıza asabileceğiniz takı organizatörünü asmak için ilk olarak uygun gördüğünüz bir noktayı belirledikten sonra, elbise askısının üst, sağ ve sol taraflarına toplamda 3 adet çivi çakın. 3 adet çivi çakmanızın sebebi, takıların asıldıktan sonra askının bir tarafa eğri olarak durmasını engellemektir.

3 adet çiviyi çaktıktan sonra, elbise askısını takın ve hemen her züccaciyeci ve yapı marketlerinde bulabileceğiniz kancaları teker teker askıya takın. Daha sonra kolyelerinizi renk gruplarına göre ayırıp kancalara yerleştirin. Sallantılı küpe ve bilekliklerinizi de bu askıya takabilirsiniz. Eğer takılarınız bir askıya yeterli olmuyorsa, o zaman altlı üstlü ya da yan yana iki adet takı organizatörü de yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık