Patikler lifler

Taç Saç Örgüsü Yapımı

taç saç örgüsü (1)

Örgülü saçların en parlak dönemi bu dönemler.Eskiden saçı örülmeden kızlar okula gönderilmezmiş. Hem de öyle tek örgü de değil 2 taraflı örgü.Biz pelik deriz,belik diyenler de var örgü de.Örülmüş saçın daha çabuk uzadığını ve daha bakımlı kaldığını biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız artık öğrendiniz.Eğer uzun saçlarınız varsa ya da kısa ama yine de 1-2 örülebiliyorsa hemen örün saçlarınızı ve bu şekilde kullanmaya çalışın.

Salık olan saçlar,rüzgara,toza,sıcağa direkt maruz kaldığı için daha çabuk yıpranır ve kırılır.Oysa örülmüş saç sımsıkı birbirlerine tutunarak korunurlar ve bu sebeple dış etkenlere maruz kalmadan çok bakımlı olurlar.

Yukarıdaki model çok romantik bir saç modelidir.Taç örgü olarak adlandırdığımız bu modeli yapmak için aşağıdaki aşamaları inceleyin.Yapmanız gereken tek şey üstten başladığınız örgüye tutam tutam katarak alttan yine üste kadar örmek.Uzun saçlarınız olmalı ve biraz da el becerisi.Eğer yapabileceğinize inanmıyorsanız hemen yanınızda kim varsa saçlarınızı örmesi için rica edin.

taç saç örgüsü (2)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık