Patikler lifler

Simli Boya Yapımı

Simli Boya Yapımı

Son yıllarda duvarlarda simli boyalar oldukça moda oldu. Birçok ünlü boya firmasının koleksiyonunda sıkça yer alan simli boyaların fiyatları diğer boyalara oranla daha yüksek olduğundan, biz de kendimize uygun fikirler geliştirmek için uğraşıyoruz. Salonumuzun bir duvarını simli yapmak ve eve daha zengin, daha modern bir görünüm kazandırmak için cebimizden tonlarca para çıkması gerekmiyor. Bu işi evinizde de halledebilirsiniz. Peki, simli boya nasıl yapılır?

Aslına bakarsanız, küçükken boya yaparken kullandığımız simler, duvarlarda da simli ve parlak bir görünüm elde etmek için yeterli olacaktır. Duvarlarınıza yeni bir görünüm kazandırmak ve evinizde değişiklik yaratmak istiyorsanız, siz de simli boya almak yerine kendi simli boyanızı yaratın. Peki ama nasıl yapacaksınız?

2.5 litrelik bir boya kutusuna yaklaşık 2 küçük kutu sim atmanız gerekiyor. Daha sonra bunu iyice karıştırdıktan sonra, duvarınıza sürebilirsiniz. Yada duvarlarınızı boya ustalarına boyatacaksanız, yine boyama işlemi onlardan simleri boya ile karıştırmalarını rica edebilirsiniz. Böylece aradaki farkı, kırtasiyeden alacağınız 2 küçük paket sim fiyatına kapatabilirsiniz.Simli boyaları, evinizin dilediğiniz odasına uygulayabilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık