Patikler lifler

Şık Denizci Ayakkabıları Yapalım

Bugün sıradan bir ayakkabıyı denizcilik renkleriyle süsleyerek daha şık bir hale getireceğiz.

 

Bize gereken malzemeler :

Bir çift ayakkabı
Kırmızı ve beyaz renklerde iki farklı, şerit halinde kumaş
Mavi kurdele
Kuvvetli bir yapıştırıcı
Makas
Dikdörtgen, taşlı ve iğneli bir toka.

Bu malzemelerin arasında en önemlisi taşlı ve iğneli toka. Çünkü kurdeleyi ayakkabıda sabitlemeyi sağlayacak ayrıca çok zarif bir görüntü oluşturacak. Taşlı olması tercihinin sebebi bu. Ama bulursanız daire şeklinde de kullanabilirsiniz. Sadece ve sadece arkasında iğne olmasına dikkat edin.

Denizci Ayakkabısı

İşe kumaşları kesmekle başlayın. Kırmızı, beyaz kumaşları ve mavi kurdeleyi, aşağıda gösterildiği gibi kesin ve hazırlayın. Bir çift için iki tane hazırlayacağımızdan ikişer tane hazırlayın. Kırmızı kumaş en geniş ve altta, beyaz kumaş ondan biraz daha dar ve kırmızının üstünde, ince mavi kurdele de en üstte olacak şekilde bulundurun. Uzunluklarının da aynı sıralamayla doğru orantılı olduğunu unutmayın. En uzun kırmızı, ondan daha kısa beyaz, en kısa olanı mavi. Hepsini dikkatlice ortalayın.

Denizci Ayakkabısı

Kırmızı, beyaz ve mavi kumaşların uçlarına yapıştırıcı sürün. Diğer ucuyla yapıştırın. Kumaştan çemberler veya küçük silindirler elde edeceksiniz.

Denizci Ayakkabısı

Denizci Ayakkabısı

En küçük halkamızdan, yani mavi olanından başlayacağız. Aşağıdaki gibi, sonsuzluk işaretine benzeyen bir şekilde katlayın.

Denizci Ayakkabısı

Kalın iki halka şeklindeki kırmızı ve beyaz kumaşları alın. Kırmızı olan alta gelecek şekilde, yatay olarak birbirinin üzerine koyun. Ardından, az önce oluşturduğunuz şekliyle beraber mavi kurdeleyi üzerine yapıştırın.

Denizci Ayakkabısı

Bütün kumaşları taşlı tokadan geçirin. Arkasındaki iğneyle sabitleyin.

Denizci Ayakkabısı

Oluşturduğumuz bu ayakkabı süsünün arka tarafında, tam ortasına yapıştırıcı sürün.

Denizci Ayakkabısı

Ayakkabının burnuna yapıştırın. Kurumasını bekleyin.

Denizci Ayakkabısı

Artık ayakkabılarınız hazır.

Denizci Ayakkabısı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık