Patikler lifler

Şarap Şişelerinden Çiçek Kavanozu Yapma

Sizlere bir önceki yazımızda eski şarap bardaklarından süs yapma konusundan bahsetmiş ve eski şarap bardaklarınızı atmak yerine şık bir süs olarak kullanma konusunda bir yöntem sunmuş idik. Şimdi ise, şarap şişeleri ve onlara benzer uzun ince şişeler ile çiçek yapma yönteminden bahsedeceğiz. Sizler de bu yöntem sayesin de şişeleri atmak yerine onları özellikle salonlarda kullanabileceğiniz çiçekler yapabilir, kavanozlara dönüştürebilirsiniz.

Şarap Şişelerinden Çiçek Kavanozu Yapma

sarap-sisesinden-cicek

Öncelikle bu kavanoz yapımında illâ içerisine gerçek çiçek koymanız gerekmediğinden bahsetmek isteriz. Dilerseniz örnekte ki gibi yapay olarak ek çubuklar ile süsleme yaparak tamamen yapay bir çiçek yapabilir, dilerseniz sadece şarap şişesinden kavanoz yapar ve içerisine gerçek güller, çiçeklerde koyabilirsiniz. İhtiyacımız olan tek malzeme temelde şarap şişesi ya da benzeri boyutlarda şişeler. Bunların dışında tercih edebileceğiniz süslemeler tamamen size bağlı. Örnek görsel içerisin de sarı süslemeler ve ufak sarı toplar tercih edilmiş.

Dekorasyon İpucu: Bu tür çalışmalarda, yapılacak süsün kullanılacağı odanın tasarımına ve o odada ki mobilya gibi eşyalara göre süsleme, renk seçimi yapılması daha doğru olacaktır. Yapılacak olan çalışma, oda ile daha uyumlu bir hale gelecektir.

İlk aşamada şişenin etrafını tamamen folyo kağıtları ile sarıyoruz. Akabinde folyo kağıdının üzerine hangi renk ve süs seçeneği ile tercih ettik isek, o malzemelerimizi yapıştırıyoruz. Şişenin tüm etrafı o süsler ile kapanmış oluyor. Tüm şişeyi sadece üst ufak ince kısmı boş kalana kadar güzelce süslüyoruz bu şekilde yapıştırarak. Üst kısmı ise sadece düz folyo olarak bırakıyoruz. Dilerseniz o üst ufak düz kısmı farklı bir renk ile yapabilir, kalan büyük kısmı ise farklı bir renk ile yapabilir, daha özel bir görüntü de elde edebilirsiniz. Ya da her bir aşamayı bölerek çok daha farklı bir renk ile düzenleme yapabilirsiniz.

Dediğimiz gibi, yöntem standart ve malzeme basit olduğu için seçenekler tamamen size kalıyor. Şişelerin etrafını dilediğiniz gibi süsleyerek kullanabilir, şarap şişelerini atmak yerine evinizin her köşesinde ya da bahçenizde farklı süsler olarak kullanma şansına sahip olursunuz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık