Patikler lifler

PLASTİK TABAKTAN SAAT NASIL YAPILIR?

Geçenler baya boyun bir misafir vardı evimde. Misafirlerim gittikten sonra bulaşıkları makineye yerleştirirken elime güzel bir plastik tabak geçti. – Bu arada evde el yapımı işlere de çok meraklıyımdır. – Her neyse plastik tabaktan neler yapılabilir? Acaba diye düşünürken, tabağı bir kenara koydum, çocuklarım Zehra ile Gürbüz’ün odası yerleştirmeye gittim. Temizlik esnasında duvarın boş olduğu dikkatimi çekti. Her kandında olduğu gibi, bende boş duvarlara karşı tepkiliydim. Duvarların boş durmasını hiç sevmem. Birden aklıma plastik tabak geldi. Oğlumun hoşuna gideceğini düşünerek; plastik tabaktan saat yapımı hakkında fikirler yürütmeye başladım.

Hemen kırtasiyeye gittim renkli elişi kâğıtlarından aldım. Evdeki ardiyeye de şöyle bir göz gezdirdim. Kullanmadığımız bozuk bir saat buldum. Saatin akrep, yelkovan ve saniye göstergecini çıkardım.

Mavi elişi kâğıdını akrep ve yelkovanın altına gelecek şekilde yuvarlak bir şekilde kestim. Biraz kadınlara yönelik renkler olacak ama sarı ve pembe elişi kâğıtlarından küçük kalpler keserek, üzerlerine 12 ye kadar rakamlar yazdım.

Son aşama olarak yuvarlak mavi ve kalpler şeklinde kestiğim elişi kağıtlarını yerlerine düzenli bir şekilde yapıştırmaya başladım.

Yapıştırdıktan sonra, bir süre bekledim yapıştırıcının kuruması için. Daha sonrasında bozulmuş saatimden çıkarttığım akrep, yelkovan ve saniye göstergesini düzenli bir şekilde plastik tabağın ortasına yerleştirdim.

Plastik Tabaktan Saat Yapılışı

Plastik Tabaktan Saat Yapılışı

İşte benim yaptığım böyle bir şaheser ortaya çıktı.

Unutmayın günlük yaşantımızda elimizden geçen birçok objeyi, atarak, eskiciye satarak, yada görmezden gelerek yeni ürünler almaya başlıyoruz. Hem evimizde hem de aile bireylerini mutlu ederek, evdeki eski eşyalarımızı neden değerlendirmiyoruz? Gelin plastik tabaktan yapılan etkinliklere devam edelim. Evimizdeki eski eşyaları değerlendirerek aile bütçesine de katkı sağlayalım, hem de evimizi hiç olmadığı kadar kendi emeğimizle donatalım. Şimdiden hepinizin ellerine sağlık. Biliyorum ki, daha iyi ve daha güzel işler çıkaracağınızdan eminim. Çünkü kadın gücü her zaman güçlüdür. Saygılarımla İCLAL.

Daha önceki konumuzda da sizlere kartondan saat yapılışını anlatmıştık. Kolay bir şekilde kartondan saat yapmak istiyorsanız , kartondan saat yapılışı konusunu inceleyebilirsiniz.

Plastik Tabaktan Yapılan Saatler

Pet Tabaktan Saat

Plastik Tabaktan Yapılan SaatPlastik Tabaktan Yapılan Saat

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık