Patikler lifler

Plastik Tabaklardan Balık Süs Yapma

Plastiklerin rastgele atılmasına karşı olduğumuz için, bir çok farklı plastik ürünü ile ilgili sizlere geri dönüşüm seçenekleri sunmaya devam ediyoruz. Üstelik bu geri dönüşüm seçenekleri sayesinde sadece doğaya karşı sorumluluğunuzu yerine getirmek ile kalmıyor, kendiniz içinde oldukça pratik ve kullanım açısından uygun ufak ürünler elde etmiş oluyorsunuz. Bu yazımızda da gene sizlere plastik bir üründen çok özel süsler elde etmeniz için ipuçları vereceğiz. Plastik şişelerde olduğu gibi, plastik tabaklarda da artık geri dönüşüm süreci başlasın.

Plastik Tabakları Süs Balığı Yapma

İşlemimiz oldukça basit ve ihtiyacımız olan malzemeler neredeyse sadece bir tabak olacak durumda. Yani, ek bir masraf yapmak, ek bir ücret ödemek zorunda değilsiniz. Tabii her zaman olduğu gibi daha farklı ve özel süsler için kendinize göre eklemeler, süslemeler yapmak tamamen sizin elinizde. Neyse, hemen anlatıma maddeler halinde geçelim;

1) İlk olarak plastik tabağımızın bir tarafından görselde de göreceğiniz üzere ufak bir parça kesiyoruz. Sanki ufak bir pizza dilimi alır gibi aynı pizza dilimi şeklinde kesmeniz lâzım. Tam orta yere kadar ince bir şekilde uzanabilir. Lakin ne çok kısa ne de plastik tabağın sonuna kadar gidecek şekilde uzun olmaması lâzım.

2) Kesmiş olduğumuz bu pizza dilimi şeklindeki parçayı, etkili bir yapıştırıcı ile plastik tabağımızın arka tarafına yapıştırıyoruz. Böylelikle kestiğimiz alan balığın ağzı olacakken, arkaya yapıştırdığımız parça ise balığın kuyruk kısmı olarak çok daha şık bir görüntü sunacak bizlere.

3) Akabinde son yapmamız gereken, pizza dilimi şeklinde kestiğimiz yani balığın ağzı yaptığımız kısmın hemen üst tarafına görselde de göreceğiniz üzere keçeli ya da benzeri bir kalem yardımı ile göz yapmak. İşte, bu kadar…

Artık balığımız hazır. Özellikle çocuk odası duvarları başta olmak üzere evinizin hemen her duvarında kullanabilirsiniz. Dilerseniz gene örnekte olduğu gibi ek olarak balığın kafasının üst kısmına farklı süsler ekleyebilirsiniz. Ya da her bir tabağı önce çok farklı renklere boyayarak duvarda farklı renklerde balık figürlerin oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Plastik Tabaklardan Balık Süs Yapma

Artık plastik tabakları atmayın ve onlardan çok güzel balık şeklinde duvar süsleri yapın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık