Patikler lifler

Plastik Şişelerin Farklı Açılardan Kullanımı

Plastik şişeler, hayatımızın neredeyse her aşamasında yer alıyorlar. Kimi zaman satın aldığımız bir meyve suyu, kimi zaman tükettiğimiz bir su ya da marketten aldığımız çeşitli sıvıların yer aldığı tüm kaplar özel olarak oluşturulmuş plastik şişelerden oluşmakta. Ne yazık ki birçoğumuz bu plastik şişeleri boyutu her ne olursa olun kullandıktan sonra çöpe atıyoruz. Biz, bugün kullandığınız plastik şişeleri çöpe atmak yerine birçok farklı alternatiften bahsedeceğiz.

Plastik Şişe Etkinlikleri

Pet şişe etkinlikleri

Pet şişe etkinlikleri

1) Plastik Şişelerden Kalemlik

Hemen herkesin çalışma masasında mutlaka bir kalemlik yer alır. Biz, bu kalemlikleri daha önce kullandığınız plastik şişelerden oluşturabileceğiniz konusuna değinmek istiyoruz. Sahip olduğunuz kalemlerin sayısına göre ufak ya da orta ebatlı bir plastik şişenin sadece üst kısmından yarıya kadar bir kesim yapmanız, kestiğiniz yerlerin etrafını düzeltmeniz yeterli olacak. Birde şişenin özel bir şekli ve renkli bir kapağı var ise, içerisine kalemlerinizi koyduğunuz anda oldukça şık bir görüntü, rahat bir kullanım ile karşılaşacaksınız.

2) Plastik Şişelerden Saksı

Özellikle köylerde sıkça tercih edilen bir yöntemdir. Büyük plastik şişeler sadece üst kısımları tamamen kesilerek özel bir kutu şekline getirilir. Bu sayede içerisine toprak ve gübre doldurularak saksı olarak kullanılır. Hem daha doğal, hem daha rahat bir kullanım olanağı sağlar.

3) Plastik Şişelerden Oyun Evleri

Eğer sürekli olarak plastik şişeler evinize giriyor ise ya da bir iş yeriniz varsa ve sürekli plastik şişeler iş yerinin ihtiyaçları nedeni ile çöpe gitmek zorunda kalıyor ise, bu şişeleri atmak yerine iyice temizleyip, dezenfekte ederek ufak oyun alanları yapabilirsiniz. İsterseniz yarım ay şeklinde şişeler ile çevrelenmiş bebek oyun alanı, isterseniz eski moların mantığında bir araya getireceğiniz şişeler ile oluşturulmuş ve kutup evi oyun alanı yapabilirsiniz.

 

Evet, bugün sizler için bu temel 3 seçenekten bahsettik. Ayrıca bir plastik şişenin sadece kapağında açacağınız ufak delikler ile, sulama konusunda dahi sizlere yardımcı olabileceğini, farklı şekillerde kesilip boyanması halinde evinizin hemen her noktasında mükemmel bir süs olacağını da unutmamakta fayda var. Unutmayın, her şeyin geri dönüşümü mümkündür. Özellikle plastik eşyaların dönüşümü ve bu dönüşüm ile yaşamımıza katkıları oldukça fazladır. Sizler de hemen çöpe atmak yerine daha geniş açılardan düşünün ve farklılık yaratın.

Plastik Şişelerin Farklı Açılardan Kullanımı Konusuna Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık