Patikler lifler

Plastik Şişelerden Çiçek Yapma

Günlük yaşamda sıkça kullandığımız plastik şişeleri ne yazık ki bir çoğumuz sokağa atıyoruz. Ülkemizde geri dönüşüm konusunda ki çöp seçeneklerinin de hemen her alanda olmaması, plastik şişelerinin doğaya zarar vermesine büyük bir zemin hazırlıyor. Eğer siz böyle bir zararın içerisinde yer almak istemiyor iseniz, oldukça basit bir şekilde plastik şişelerinizden çok şık çiçekler elde edebilir ve bu özel çiçekleri evinizin ya da iş yerinizin tüm yaşam alanlarının bir çok farklı noktasında kullanabilirsiniz. Hem doğal bir tasarım görünümü elde edebilir, hem doğayı korumuş olursunuz.

Plastik Şişeden Çiçek Yapımı

Plastik Şişe Çiçek Yapımı

İşiniz bittikten sonra plastik şişeleri atmayın. Çiçek ve saksı olarak kullanın.

Tüm plastik şişelerin alt kısmının düz olmadığını biliyoruz. Bulunduğu zemin üzerinde şişenin dik durmasını sağlamak maksadı ile yapılmış bu ufak dizayn, bizlere bir çiçek görünümünü anımsatıyor. İşte, bu anımsattığı görüntüyü biraz kendi çabalarımız ile de süsleyerek gerçekten bir çiçeğe dönüştürebiliyoruz. Ayrıca alt kısımları çiçek amacı ile kullandıktan sonra, ek olarak diğer şişenin kalan kısımlarını da farklı amaçlar ile kullanabiliyoruz. Dilerseniz bu detaylardan biraz bahsedelim.

Plastik Şişe Altı ve İsteğe Bağlı Süslemeler

Plastik şişelerin en alt kısımlarını kesiyoruz. Örnek görselden de göreceğiniz üzere, sadece şişenin alt zemin kısımları bize lâzım. Diğer işlemeler, süslemeler ise tamamen size bağlı. Örnek görsele göre hareket etmek isterseniz, biz pulları tercih etmenizi öneririz. Örneğin 10 civarı plastik şişenin alt kısımlarını keser ve her birini farklı bir pula boyarsınız. Bir önceki yazımızda yer alan eski ampullerden süs yapma yönteminde olduğu gibi, burada da gene plastik şişenin alt kısmının sadece ön yüzeyini tamamen yapıştırıcı ile hazırlar, akabinde pullara bulayabilirsiniz. Bu şekilde her biri farklı bir renge sahip olan özel bir çiçek elde edersiniz. Son olarak gene görselde ki gibi, bu çalışmanın baş kısmına çok hafif bir delik açarak buradan ufak bir ip geçirebilirsiniz. Böylelikle dilediğiniz yere hazırladığınız bu özel çiçekleri asabilirsiniz.

Şişenin Kalanı İçin Öneri: Bizim önerimiz, şişenin kalan kısmını suyu içme kısmından toprağa gömmeniz ve içine toprak ile doldurarak ufak çiçekler ekmeniz. Malum, alt kısmını kesince ince ve şık bir çiçek saksısı elde etme şansı doğuyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık