Patikler lifler

Plastik Pet Şişeden Roket Yapımı

                Yapımı ve uygulaması kolay, eğlenceli vakitler için kartondan roket yapımı hakkında bilgi vereceğim. Ailenizle hep beraber kaliteli ve aile bağlarının kuvvetlenmesi açısından, hem de çocuklarınızın el becerileri ve hal güçlerinin daha da güçlenmesi için inanın çok güzel bir çalışma olacak.

Haydi, o zaman roket yapalım ve eğlencenin ve güzel vakit geçirmenin heyecanına varalım.

( Plastik şişeden roket yapımı – pet şişeden roket yapılışı )

Malzemeler; mukavva, boş kola veya pet su şişesi olabilir, tüpler şeklinde püskürtmeli boya (beyaz), dış görsellik için her yerde bulabileceğiniz yağlı boya ve yapıştırıcı.

Kartondan roket yapılışı

İlk öncelikle yapacağımız şey, roket ayakları için 3 adet mukavvadan ayaklar yapıp, pet şişenin ağız kısmına gelecek şekilde, dikey kesikler açarak yaptığımız bu ayakları kesiklere yerleştiriyoruz.

Plastik şişeden roket

Ayakları yerleştirdikten sonra, boyama işlemini geçiyoruz ve püskürtmeli beyaz boya ile tamamen her tarafı kapanacak şekilde boyuyoruz.

Evde roket yapımı

Boyama işlemi sonrasına kurumaya bırakıp, roketin uç kısmını yapmaya geçiyoruz. Artakalan mukavvadan huni şeklinde kesip, pet şişenin alt kısmına gelecek ve sağlam şekilde yapıştırıyoruz ve tekrardan beyaz boya ile boyuyoruz.

Roket yapılışı

Okul oncesi roket yapılışı

Son aşama olarak yağlı boyalardan oluşan bir boyama yapabilir veya herhangi bir renkli kâğıtlardan şekiller yapabilir roketimize yapıştırabiliriz. Roketinize belki Nasa çıkartması bile yapıştırabilirsiniz.

Sonraki konularımda; kartondan ev nasıl yapılır, görsel olarak izleyebileceğiniz kartondan ev nasıl yapılır video izle, farklı olarak kartondan saat nasıl yapılır, genellikle ihtiyaç olabilecek kartondan küp nasıl yapılır konularında da size yardımcı olacağımı ve gerekli paylaşımlar da bulunacağımdan emin olabilirsiniz.

Ek olarak size yardımcı olabilecek; kartondan ev nasıl yapılır uzman tv yardımıyla da size desteklerimi esirgemeyeceğimden emin olabilirsiniz? İşte biz buna kadın dayanışması diyoruz. Unutmayın hiçbir kadının emeği boşa değildir. Saygılarımla İCLAL.

Yorumlar

  1. TürkGaming diyor ki:

    çok güzel bir site olmuş yararlandım ve güzel bir roket yaptım saolun :) :D

Yorum Yaz

Yukarı Çık