Patikler lifler

Pet Şişelerden Bileklik Yapmak

Önceki yazılarımızda pet şişelerini farklı açılardan kullanmanız ve sokaklara atmamanız adına bazı fikirler sunmuş idik. Bugünde farklı bir açıdan ve oldukça basit bir şekilde gene pet şişelerden faydalanmak için, onlardan çok şık bileklikler yaparak özel süsler elde etme konusuna değineceğiz. Bir kaç ufak ek malzeme ile sizler de birbirinden şık, renkli ve dilediğiniz gibi süsleyebileceğiniz özel bilekliklere sahip olabilirsiniz.

 

Pet Şişeden Bileklik Yapma

Pet Şişelerden Bileklik Yapmak

Pet şişeleri atmayın, onlarla farklı renk ve süslerde özel bileklikler yaparak kullanın.

Bir adet 1,5 litrelik pet şişeden 2-5 arası boyuta göre bileklik elde etmek mümkün. Örnek görselde göreceğiniz üzere, ne büyük, ne ufak orta boyutlarda bileklikler tercih edebilirsiniz. Böylelikle bileğinizde de daha net bir şekilde görünür, daha şık, farklı bir görüntü yaratır. Tabii asıl unsur burada seçeceğiniz renklerde ve ek süslemelerde bitiyor aslında. Dilerseniz yapım aşamasını maddeler halinde ele alalım;

  • İlk olarak bir bant alıyor ve bu banttan ne kadar genişlikte bir bilekliğe sahip olmak istiyor isek o kadar kesiyoruz. Görselde ki gibi, bileklik şeklinde kesiyoruz bandı. Akabinde pet şişesinin baş kısmına bu kestiğiniz bandı bileklik gibi pet şişeye yapıştırıyoruz. Sağ ve sol tarafından ise maket bıçağı yardımı ile kesiyoruz. Evet, artık bileklik konusunda ana kaynağımıza ham olarak sahibiz.
  • Akabinde kolumuzu sıkmayacak, tahriş edip zarar vermeyecek yumuşak malzemeler tercih ediyoruz. Ufak beze parçaları, hafif yumuşak bez seçenekleri olabilir. Örnekte de olduğu gibi kestiğimiz bileklik için ham maddemizi bu özel parça ile tamamen kaplıyoruz. Artık bileklik her açıdan hazır durumda.
  • Burada mühim olan, pet şişeyi önce bant ile ölçerek kesip her yerini bant ile kaplamak. Akabinde bandın üzerine yapıştırıcı ile bez seçeneğini yapıştırmak tamamına.

İpucu: Dilerseniz ek olarak üzerine ek süslemeler de yapıştırabilir, hatta ufak örgü motifleri dahi ekleyebilirsiniz. Artık tamamen sizin zevkinize kalmış durumda geliştirmek. Dilediğiniz renge göre ya da motiflere göre tüm pet şişelerinden bu şekilde farklı farklı tamamen doğal bileklikler elde etmek her zaman mümkün durumda.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık