Patikler lifler

Pet Şişeden Evde Çim Adam Yapılışı

Evde basit malzemeler kullanarak çim adam yapabilirsiniz. Çim adam nasıl yapılır diye merak edenler konumuzu inceleyerek çim adam yapılışı hakkında  bilgi sahibi olabilirler.

Çocuklarınıza çim adamlar yaparak hem onları eğitebilir hemde ödevlerinde yardımcı olabilirsiniz. Geçenlerde 7 yaşındaki yeğenimle beraber yapmış olduğum çim adamı günlük sulayarak büyümesini bekliyoruz. Çim adamı cam kenarına güneş alması için koyduk ve yapmamız gereken tek şey beklemek. Yaklaşık olarak 3. gün de yeşillenmeye başlayacak olan çimleri heyecanla bekliyoruz.

Çim adam yapımında gerekli olan malzemeler 

Pet şişe ( Kola şişesi olabilir )
Makas ( Pet şişeyi ortadan kesmek için )
Çim tohumu
Yumuşak toprak
Süslemek için pet şişe kapakları
Tutkal

Evde Çim Adam Yapılışı

Pet şişeyi ortadan ikiye bölüyoruz. Daha sonra pet şişe kapaklarını tutkal yardımı ile yapıştırarak göz ve ağız yapıyoruz. Sonra pet şişenin içini yumuşak toprak ile doldurup içerisine çim tohumu ekiyoruz. Daha sonra can suyunu verip yeşermesini bekliyoruz.

Çim adamı daha erken ve sağlıklı yapmak için çimlerin büyümesine yardımcı olacak günlük suyunu vermeyi lütfen unutmayın. Yapmış olduğumuz çim adamın güneş ışığı alan bir yerde olmasına dikkat edin.

Pet şişeden çim adam nasıl yapılır

Pet şişeden çim adam nasıl yapılır

Pet Şişeden Evde Çim Adam Yapılışı Konusuna Ait Etiketler

Yorumlar

  1. nursima diyor ki:

    tavsiye ederim akıllıca

Yorum Yaz

Yukarı Çık