Patikler lifler

Pet Şişeden Çim Adam Yapımı

Çim adam yapımı konusunda bir çok farklı seçenek vardır. Hayatımızın hiç bir aşamasında çim adam konusuna ilgi duymamış olsak bile, mutlaka okul döneminde bir çim adam ödevimiz olmuştur. Bizler de bu seçeneklerden birisine, pet şişe ile çim adam yapma konusuna değineceğiz. Üstelik bu yapacağımız çim adam sayesinde hem güzel ve sevimli bir çim adam yapmış olacağız hem de dilediğimiz bitkiyi de yetiştirme şansına sahip olacağız. Yani sıradan bir çim adam mantığında çim yetiştirmek yerine, biz bitki yetiştirme yöntemine gideceğiz.

Farklı Çim Adam Yapımı

Malzemelerimiz

– 1 adet kullanmadığımız pet şişe. Ne kadar çok pet şişe olur, ne kadar çok bu şekilde bitki yetiştirmek adına çim adam yaparsanız, sizin için çok daha iyi olacaktır.

– Yapacağınız çim adam sayısına göre kapaklar. Kapakları burun amacı ile kullanacağız.

– Oyuncak ayılarda ve benzeri oyuncak canlı figürlerinde kullanılan gözler.

– Toprak ve ekeceğimiz isteğe göre bitki seçimi. Biz marul ya da çim şeklinde çok yayılacak, saç gibi görünecek bitkileri seçmenizi önermekteyiz.

Hazırlanışı

İlk olarak pet şişeyi yarıdan kesiyoruz. Akabinde kestiğimiz pet şişeye surat görünümü kazandırmak adına hazırladığımız kapakları ve gözleri yapıştırıcı yardımı ile pet şişenin üzerine yapıştırıyoruz. Buraya kadar her şey hazır ve artık bir çim adama benzeyen temel saksımız hazır.

Akabinde hazırladığımız bu pet şişenin üzerine toprağımızı döküyor ve ekmek için hangi bitkiyi ayarladı isek bitkimizi güzel bir şekilde ekiyoruz. Sonrasında ise artık düzenli olarak sulamak ve bitkinin tam olarak gün yüzüne çıkmasını beklemek kalıyor. Doğru bir şekilde baktığımız zaman örnek görselde ki gibi oldukça sevimli ve aynı zamanda bizlere bitki veren bir çim adam sahibi olabiliriz.

Pet Şişeden Çim Adam Yapımı

Özel olarak sizler de pet şişe kullanımı ile kapak yardımı ile çok farklı çim adamlar yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık