Patikler lifler

Pet Şişe ve CD Kullanarak Saksı Yapmak

Sizlerle pet şişe konusunda yapabileceğiniz bir çok farklı yöntemi sunmuş idik. Şimdi ise pet şişeye ek olarak birde eski CD’leri getiriyor, çok daha özel bir saksı hazırlama sürecine adım atıyoruz. Malum CD’ler de doğada kolay kolay yok olmayan, geri dönüşümü zor olan ürünlerdir. Tıpkı pet şişeler gibi CD’leri de bu şekilde doğaya atmak yerine kullanmak çok daha doğru olacaktır. Zira tüm dünyada CD kullanımı bir hayli fazla durumda.

Pet Şişe ve CD’den Saksı Yapımı

İlgili görsel üzerinden de göreceğiniz üzere, yapım işlemi çok kolay. Pet şişe, CD, yapıştırıcı ve isteğe göre ek yapışkan toz, süsleme için fotoğraf gibi unsurlar gerekmekte. Bu nedenle fazla ve maddi gereklilik duyacağınız bir malzeme ihtiyacınız yok. Yani tüm pet şişelerinizi bu şekilde değerlendirebilir, CD’leri değerlendirebilir ve içerisine koyacağınız özel toprak, gübre ile rahatça kullanabileceğiniz şık saksılar elde edebilirsiniz dilediğiniz gibi.

Yapım Aşamalarını Maddeler Halinde Ele Alalım

1) İlk olarak pet şişemizi ikiye bölüyoruz. İkiye böldükten sonra pet şişenin alt kısımda kalan yarım tarafı zaten yerde sorunsuz bir şekilde duracak. Biz, kapak ve CD desteği ile diğer kalan yarısının da yerde çok rahat bir şekilde durmasını sağlayacağız.

2) Dediğimiz gibi şişenin üst kısmına dokunmaya, ek ilave yapmaya gerek yok. Diğer ikinci yarısı için ise önce CD’mizin orta yerine kapağımızı yapıştırıcı ile yerleştiriyoruz. Sonrasında tersten şişenin ağız kısmını normal bir şekilde kapağını kapatır gibi CD’ye monte ediyoruz. Bu şekilde ikinci yarıda, CD’den aldığı düz zemin desteği ile sorunsuz bir şekilde zemin üzerinde duracak.

3) Sonrasında ise tüm pet şişenin etrafını ve CD’nin etrafını yapıştırıcı ile kapılıyoruz. Böylelikle dilediğiniz renk tozlarını yapıştırabilir, özel fotoğraflar yapıştırabilir ve şişenin sadece görünümünün yanı sıra, çok daha şık bir görüntü elde edebiliriz.

İpucu: CD için ayrı bir renk, şişe için ayrı bir renk yapmanız çok daha özel, çok daha şık bir görüntü yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Pet Şişe ve CD Kullanarak Saksı Yapmak

Pet şişeleri ve CD’leri atmayın. Onlardan saksılar yapın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık