Patikler lifler

Patik Örnekleri ve Modelleri Yapılışı

Patikler özellikle kış aylarında bayanların kurtarıcısı olmaktadır. Birbirinden farklı modellere sahip patikler ile hem ayaklarınızı soğuktan koruyabilir hem de çok şık ayaklara sahip olabilirsiniz. Patikler tabi ki sadece kış aylarında kullanılmıyor, ince iplerle örülen, yan ve ön bölümü açık olan patikler yaz aylarında da rahatça kullanılabiliyor.  Patik örnekleri ve modelleri yapılışını örgü kitaplarından ve internette bulunan örgü sitelerinden rahatlıkla bulabilir, birbirinden farklı renklere ve tasarımlara sahip patikleri eğer bu konuda yetenekli iseniz rahatça örebilirsiniz.

Hediyelik bayan patik yapılışı

Hediyelik bayan patik yapılışı

Patik modellerinden örnekler vermek gerekirse, tığı ile örülen çiçek motifli modeller, çeşitli boncuklar ile işlenen modeller, düz renkte örülen patiğin üstüne ince iplikler ile farklı desenlerin işlendiği modeller, farklı renklere sahip yünler ile geometrik desenler elde edilen modeller, ebruli ipler ile akıllı desenlerin oluştuğu modeller patik modellerine örnek olarak verilebilir. Özellikle yeni doğan bebeklerin ayaklarının üşümemesi adına, bebekler daha dünyaya gelmeden çeşitli modellere sahip olan birbirinden şirin patikler örülmektedir.

Bebekler için örülen birbirinden şirin patiklere örnek olarak, convers şeklindeki patikler, küçük babet şeklindeki babetler, çiçek ve boncuk detaylarına sahip olan minik patikler ve yelek ile aynı örnekte örebileceğiniz patikler bebekler için örülen minik ve şirin batiklere örnek olarak verilebilir. Patik örnekleri ve modelleri yapılışı batiklerin modellerine göre oldukça kolay veya zor olabilmektedir.

Örgü Bayan Patik Yapılışı

Örgü Bayan Patik Yapılışı

Yorumlar

  1. ozel diyor ki:

    Çok güzel olmuş

  2. ozel diyor ki:

    çok güzel olmuş tebrik ederiz.kaç liradır.

Yorum Yaz

Yukarı Çık