30 Mayıs 2016

Örgü Bayan Şal Yapılışı ANLATIMLI

Örgü Bayan Şal Yapılışı ANLATIMLI

Anlatımlı örgü modellerine devam ederken bu yazımızda size şal yapılışı hakkında anlatımlı bilgiler vereceğim. Birbirinden güzel şal modelleri arasından seçmiş olduğum en güzel saç örneğinin yapılışını sizlerle paylaşıyorum. Örgü işinden anlayan bayanların rahatlıkla yapabileceği şal örneği çok güzel görünmektedir. Kendi kardeşime şal örmek için bende bu şal modelini seçtim. Aklınıza takılanları aşağıdaki yorum formundan bize iletebilirsiniz.

Model adı : KM-060 Lady Şal
Zorluk derecesi : Orta
İlgili tığ numaraları : 3.5
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : 2’li trabzan, zincir, sık iğne
Gerekli malzemeler : 217S (450 gr)
Mevsim : Sonbahar, İlkbahar

Yapılışı:

Örgü Bayan Siyah Şal Yapılışı

ŞAL YAPIMI:

100 adet zincir çekilir, geri dönülür, 4.zincirden itibaren 1 no.lu diyagram uygulanır. Her sırada, bir taraftan diyagramda görüldüğü gibi eksiltme yapılırken, diğer taraf eksiltilme yapılmadan örülür. Örgü boyu 90 cm de bitirilir. 2 adet örülür. Örülen 2 parça birbirine 2 no.lu diyagram uygulanarak beden şemasında gösterildiği gibi eklenir. Şalın etrafına diyagramın 1.sırası uygulanıp, bitirilir.

Örgü Şal Yapımı

Örgü Şal Şeması


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Sitemizdeki resimler netten toplamadır. Lütfen telif hakkı içerdiğini düşündüğünüz ve size ait olan ve sitemizden kalmasını istediğiniz resmin altında yorum yazarak belirtiniz.