Patikler lifler

Olimpiyat Kolyesi Yapımı

Sportif ve şık bir kolye yapacağız bugün.  Neredeyse her kıyafetle de kullanabilirsiniz.

Gerekli malzemeler

  • Sarı, uzun ve orta kalınlıkta bir zincir
  • Sarı takı halkaları
  • Sabitlemek için kıskaç
  • Halkaları birbirine bağlayacak tel (büyük takı halkaları da olabilir)
  • Yapıştırıcı
  • Kolyenin asıl bölümü için büyük halkalar
  • Siyah, mavi, yeşil, kırmızı ve sarı renkte ipler.

Olimpiyat Kolyesi

Olimpiyat halkalarının temsil ettikleri kıtaları da hatırlayalım.  Mavi halka Avrupa’yı,  sarı halka Asya’yı,  siyah halka Afrika’yı,  kırmızı halka Amerika’yı ve yeşil halka da Avustralya’yı temsil eder.

İlk halkaya başlayalım. Siyah iple halkanın etrafını dolayın. İpin oldukça sıkı bir şekilde dolandığından emin olun. İpi sabitlemek için bir kıskaç kullanabilirsiniz. Dolama bitince sıkı bir düğüm atın ve fazla ipi kesin.

Olimpiyat Kolyesi 1

Olimpiyat Kolyesi 2

Diğer halkaları da renkli iplerle dolayın. Ardından kendi sırasına göre dizin. Aradaki bağlantıyı orta kalınlıkta bir telle veya takı halkalarıyla sağlayabilirsiniz. Yine de tel biraz görünecektir. Eğer görünmesin istiyorsanız, şeffaf ve çok kuvvetli bir yapıştırıcıyla yapıştırın. Ama iz kalmamasına dikkat edin. Bunun için ince bir çubuktan yardım alabilirsiniz.  Yapıştırıcıyı bir yüzeye döküp  kürdan yardımıyla halkaların arasına sürebilirsiniz.

Olimpiyat Kolyesi 3

Olimpiyat Kolyesi 4

Ardından sarı renkli halkaları uçtaki büyük halkalara geçirin ve yine sarı renkli orta kalınlıktaki zinciri bu iki halkaya ekleyin. Uzun bir kolye yapmak isterseniz kolye klipslerini boş verin. Sadece uzun bir zincir seçin. Ama kısa olsun istiyorsanız zincirin dilediğiniz yerine  kolye klipsleri ekleyebilirsiniz. Artık kolyeniz hazır.

Olimpiyat Kolyesi 5

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık