Patikler lifler

Okul Öncesi Yumurta Boyama Etkinlikleri

Yeğenim Aslı’ya verilen yumurta boyama etkinliği için geçenlerde yanıma geldi ve ”okul öncesi yumurta boyama nasıl yapılır?” diye bana sordu … Bizde onunla beraber okul öncesi yumurta boyama örneklerine bakarak bir kaç tane yumurta boyama işlemi gerçekleştirdik.  Yumurta üzerine yapmış olduğumuz şekil ve desenler ile çok güzel görüntüler ortaya çıktı. Rengarenk boya renkleri ile yumurtaların boyanması çocuklar için eğlenceli olduğundan dolayı bu ödevi veren öğretmene teşekkürlerimi sunarım.

Okul öncesi yumurta boyama etkinlikleri bir çok okul öncesi öğretmen tarafından veriliyor. Çocuklarda evlerine giderek ailelerinden bu konu hakkında yardım istiyorlar. Onlara yardımcı olabilmek için yumurta boyama etkinlikleri arasından en güzellerini seçerek sayfamıza ekledik. Bunları inceleyip fikir sahibi olduktan sonra sizlerde yumurta üzerine desenler çizebilir ve onlara bunu öğretebilirsiniz. Hayvan resimleri, çiçek resimleri ve farklı desenler yaratarak yumurtaları boyayabilirsiniz.

Yumurta boyama etkinlikleri

Yaprakları ve çiçekleri sulu boya ile istediğiniz renge boyadıktan sonra yumurtanın üzerine yapıştırıp 2-3 dakika bekledikten sonra kaldırarak yumurta üzerine çiçek ve yaprak resimleri yapabilirsiniz.

Okul Öncesi Yumurta Boyama Etkinlikleri Konusuna Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık