Patikler lifler

Okul Öncesi Deney Etkinlikleri

Okul öncesi deney etkinlikleri, kulağınızın çok aşina olduğu bir konudur benim gibi. Daha çocuklarım küçükken; okul öncesi deneyleri hakkında pek fazla bilgim yoktu. Zamanla inanın öğrenmek mecburiyetinde kalacaksınız. Zaman ilerledikçe çocuğunuzun nelere ilgi duyduğunu araştırmaya başlıyorsunuz. İlk öncelikle yapmanız gerekenler arasında anadili etkinlikleri ve bilmece etkinlikleri olmalıdır. Bunun nedeni ise, çocuğunuzun kendini tam olarak ifade edebilme ve hızlı düşünebilme yetisini geliştirmektir.

”Sitemizdeki Okul Öncesi etkinliklerine buradan ulaşabilirsiniz.”

Okul Öncesi Deney Etkinlikleri

Çocuklarınız farkında olmadan okul öncesi deneyler yaparlar. Etrafı gözlemlerler ve keşfetmeye başlarlar. Bu süreçte beyin kadar, beden de en aktif durumundadır. Jimnastik, ısındırma, dinlendirme, müzikli oyun, hareketli oyun etkinlikleri ile zihnen açık olan çocuk, bedenende kendini tamamlamış olur. Bu sayede hız ile açık kavrama gücü bir araya gelince, öğrenim tam olarak gerçekleşir.

Okul Öncesi Deney

Okul öncesi deney örneklerinden en yaygın olanı; çocuklarınızın, doğayı keşfetme istekleridir. Dokunarak doğayı keşfederler ve keşfetme istekleri gelişir. Bazen ise bu konuda, çocuklar bizden daha yaratıcı fikirlerle kaşımıza geliveriyorlar. Zamane çocukları, öğrenirken bir taraftan da anne babalarına birçok konuda deneyim kazandırıyorlar.

Okul Öncesi Deney

Okul öncesi deney çalışmalarının en önemli ve etkili yöntemlerinden biride sese duyarlılıklarıdır. Ev, doğa arasında keşif yapan çocuk, bu nesnelere ait seslere çok dikkatli bir şekilde önem verirler. Nasıl bir filmden ya da diziden film müziklerini çıkardığınız zaman ne kadar sıradan ve heyecansız kalıyorsa, keşif sırasında da bu yüzden yoğun bir şekilde tepki gösterirler ve merak duyguları harekete geçer. Doğa ses etkinlikleri ve farklı video etkinlikleri ile sesler arasındaki ayrışım, sese duyarlılık gelişimlerini en hızlı derecelere çıkarabilirsiniz.

Okul Oncesi Etkinlikler

Zaman geçtikçe kendilerini geliştiren çocuklar genellikle uzaya karşı fazla seviyede merak duyarlar. Bunun nedeni ise, her insanın – yaşı büyük veya küçük olması önemli değil – bilinmeyene karşı olan arzu ve istekleridir. Okul öncesi deney etkinlinize uzay konularını da dâhil etmenizde fayda vardır. Şimdiden harekete geçmenizde fayda vardır.

Okul Öncesi Deneyler

Evet, şimdi geldik konumuzun en zor kısmına. Okul öncesi eğitim, deney konularında çocuğunuzla birebir, deney ve tanımlamalarda beraberce yapacağınız çalışmalar da vardır. Anne baba, ebeveyn çalışma, kategorisiz aile etkinlikleri ile çocuğunuzun sosyalleşme yolunda emin adımlarla yürüdüğünü görebilirsiniz. Bu çalışmalar, meraklı küçüklerin meraklarını giderir ve öğretirken sizi de bir taraftan yorulmanıza neden olacaktır. Yorulmak, tabi böyle güzel mucizelerinde çalışmalarında bulunmaya yorgunluk denirse. Bu arada çocuğunuz, eğitim görmeye başladığınızda, elektronik olarak takip edebileceğiniz ve durumundan her zaman haberdar olabileceğiniz e-okul sayesinde içiniz rahat olsun.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık