Patikler lifler

Not Tutucu Nasıl Yapılır

Günlük hayatımızın vazgeçilmezi olmuş olan notlarımızın kaybolmasından ya da dağınık bir şekilde etraftan çıkmasından hep şikayetçi olmuşuzdur. Bunun için birçok fikir aklımıza gelir bilgisayarımızın köşelerine yapıştırmak dolabımıza yapıştırmak vb. birçok düşünce olabilir ancak biz sizlere bugün daha basit bir yolla önemli notlarınızı bir çatı altında toplamınızı sağlayacağız. Not tutucusu yapımı projesi ile notlarınız güvende olacak.

Not tutucu yapımı için kullanılacak malzemeler

Not tutucu yapımı için kullanılacak malzemeler

Malzemelerimizi sıralıyoruz 1.yapışkanlı not kağıtları 2.olarak da yaklaşık olarak 15 cm. ebatlarında karton özelliği fark etmez ama güzel bir şey yapmak istiyorsanız mukavva özellikte alabilirsiniz 3.aracımız üst taraftaki fotoğrafta da gördüğünüz üç numaralı aletler bunları kırtasiyeden temin edebilirsiniz not kağıtlarınızın tutumunu sağlayacak olan önemli bir parçadır. 4.ürün dekor amaçlı bir kağıt isteğe bağlıdır ancak ürününüzün daha güzel görünmesini istiyorsanız almanızı öneririz. 5.olarak tutkal yapıştırma işlemlerinde yardımcı öğemiz. 6.sı isteğe bağlıdır yapışkan mıknatıs şerit eğer yapacağımız ürünü buzdolabı benzeri yerlere yapıştırmak istiyorsanız arka not tutacağınızın arka kısmına bu şeritten uygun boyutlarda kesip yapıştırabilirsiniz. 7.olarak kalemde alttaki fotoğraflarda da göründüğü gibi kaleminizin yakınınızda olmasını istiyorsanız uygulayabilirsiniz. 8. ölçüm yaparak işimizi kolaylaştırmak için bir cetvel son 9. olarak da bir makas, bütün malzemelerimiz bunlar.

Kartondan not tutucu yapacağız

Öncelikle fotoğraftaki gibi olacak şekilde karton ve kağıtlarımızı ayarlıyoruz yani yaklaşık 40 cm. boyutunda bir süsleme kağıdı 15 cm. boyutunda bir karton yaklaşık 10-11 cm arası bir kağıt 2.5 cm ve yaklaşık 4 cm ebatlarında fotoğraftaki gibi ayarlamamızı yapıyoruz.

not tutucu yapımı

Daha sonra 15 cm. ebatlarında olan kartonumuzu 40 cm. ebatlarında olan süsleme kağıdımızın içine fotoğraftaki gibi orta kısmına yerleştirerek süsleme kağıdımızla üzerini kapatarak üst kısmına not kağıtlarımızı yapıştırmaya hazır hale getiriyoruz.

not tutucu yapılışı

Sırada 10-11 cm ebatlarında olan pembe renkli bu kağıdımızı fotoğraftaki gibi süsleme kağıdıyla çevresini sardığımız kartonun üstüne yapıştırıyoruz ve diğer küçük kağıtlarla da kalemlik kısmını yapıyoruz uzun olan parçayı ikiye katlayarak küçük olan parçayı da uzun olan parçanın uç kısmına yerleştirerek sağlamlaştırma amaçlı yapıştırıyoruz böylece kalemimizi koyduğumuzda sağlam durması sağlanıyor.

not tutucu nasıl yapılır

Bağlayıcı klipleri not tutacağı yapımı için kullandığımız kartonumuzun üst kısmına notlarımızı tutacak şekilde yerleştiriyoruz.evde not tutucu yapımı

Yapışkanlı not kağıtlarımızı pembe kağıdın üstüne yapıştırıyor ve kullanıma hazır hale getiriyoruz.

Notluk yapımı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık