Patikler lifler

Modanın Değişmezi; Dantel Tutkusu

Moda dünyasında her zaman bazı parçalar, giyim unsurları, kullanılan bazı malzemeler sabit olarak yerini korur. Dantelde bu şekilde moda dünyasında yerini koruyan unsurlardan birisidir. Üstelik hemen her yaş için dantel tutkusu moda kavramı içerisinde yerini alır. Kültürümüzün içerisinde de dantel vardır giysilerde, genel olarak modern kültürün içerisinde ki moda trendleri içerisinde de dantel kavramı vardır. Hâl böyle olunca da her yıl bir çok farklı moda trendi içerisinde mutlaka dantel seçeneğini görmek kaçınılmaz olmaktadır.

Moda Dünyasının Yardımcı Desteği; Dantel

Dantel, moda trendleri içerisinde ve kombinler de pek fazla tek başına kullanımı mümkün olmayan unsurlardan birisidir. Yani danteli sadece dantel olarak tek başına kullanırsanız istemediğiniz bir rüküşlük elde edebilirsiniz. Ama danteli çeşitli kombinlerde yardımcı unsur olarak tercih edersiniz, işte o zaman gerçekten şık bir destek almış olursunuz. Tabii her zaman için dantelin nerede kullanılacaksa, doğru bir biçimde kullanılması oldukça önemlidir. Dantel çok şık bir görüntü sunduğu gibi, en ufak bir yanlış kullanımda istenmeyen bir görünümde sunabilir.

Dantelin kullanım alanı da oldukça fazladır. Nitekim kıyafetler de ek bir parça olarak tercih edildiği gibi, eldiven yapımı, çanta ve benzeri aksesuarlarda kullanımı gibi ek seçenekleri de bulunmaktadır. Tüm bu ek seçenekler, aslında dantelin moda dünyasında çok işlevli olarak bilinen parçalardan biri olduğunu da açıkça göstermektedir. Ayrıca danteli şemsiyelerden, ayakakbılara kadar her türlü noktada da gene tercih etmek mümkün olacağı için, sadece dantel kavramını giysi olarak değil aksesuar ve genel kullanım içinde algılamak daha doğru olacaktır. Örneğin bir ayakkabı tasarımında tercih edilecek ufak danteller çok ciddi bir farklılık ve şıklık katabilir.

Aşağıda yer alan görseller sayesinde dantelin nasıl şık bir şekilde kullanılacağı konusunda daha net bir şekilde fikir sahibi olabilirsiniz. Yazımızda da belirttiğimiz gibi tamamen doğru noktalarda tercih edilen dantel, gerçek şıklığı çok daha özel bir konuma taşımaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık