Patikler lifler

Moda Dünyasında Değişmeyen Kurallar

Moda Dünyasında Değişmeyen Kurallar

Moda dünyası, her ne kadar değişken görünse de aslında temelde değişmeyen ve sabit bir yapısı vardır. Her yıl, her mevsim bir çok farklı moda trendi gelir geçer; ama bazı temel konular, kurallar her zaman için aynı kalır. Zira çoğu moda trendi de her ne olursa olsun mutlaka bu kurallara göre hareket ederler. Bizler de moda ile ilgili olan özellikle hanımlar için bu kuralları genel hatları ile ele almak istedik. Dilerseniz hemen bu 7 temel moda kuralına genel olarak bir göz atalım.

Modada Değişmeyen 7 Kural

1) Ayakkabı ile çanta arasında, kıyafet ile makyaj arasında ya da ten rengi ile kıyafet seçimi arasında her zaman bir uyum olmuştur, olmaya da devam edecektir. Zira bu durumlarda uyum olmaz ise, karışık ve göze hoş görünmeyen bir durum söz konusu olacaktır.

2) Battaniyeler gibi görünen ama her dönem mutlaka varlığını sürdüren yün ceketler, artık ince ve kısa kollu halleriyle yaz aylarında bile popüler olmaktalar. Moda dünyasında sizde yerinizi almak istiyor iseniz mutlaka bu tür ceketlerden en az 1 tane bulundurmalısınız dolabınızda.

3) Her zaman direkt olarak trendlerin aynısını uygulamak yanlıştır. Modanın en temel kuralı, modayı takip etmek ama asla direkt olarak taklitçi olmamaktır. Zira arada kendimize özgü ufak değişiklikler, ufak eklemeler ile herhangi bir moda trendini hem şık, hem de zevklerimiz ile uyumlu bir hale getirebiliriz.

4) Eğer boynunuz kısa ise, uzun kolyeleri asla tercih etmemelisiniz. Unutmayınız, modanın en temel kurallarından birisi boynunuz uzun ise, gösteriniz şeklindedir. Eğer boynunuz kısa ise bunu ön plana çıkarmak doğru bir hareket olmayacaktır.

5) Örneğin bacaklarınız kısa olabilir ama o dönem uzun bacaklara uygun uzun-kısa arası etekler trenddir. Siz sırf trend diye asla bu tür modalara uyum sağlamayın. Önce kendinize uyumlu olun, sonra trendlere.

6) Özellikle leopar deseni başta olmak üzere bir çok hayvan deseni çoğu kadın tarafından artık beğenilmese de her zaman moda dünyasında ki yerini korur.

7) Son değişmeyen moda unsuru ise koca çerçeveli gözlüklerdir. Hemen her trend ve kombin ile uyumlu olabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık