Patikler lifler

Kullanılmayan Bardaklardan Mumluk Yapımı

Dün, cam kavanozların atılması yerine onlarında geri dönüşümü konusunda sizlere ufak bir fikir vererek cam kavanozlardan mumluk yapımı konusuna değinmiş idik. Şimdi ise, gene camları atmak yerine geri dönüştürmeniz için sizlere bardaklardan mumluk yapma fikrinden bahsedeceğiz. Sizler de bu fikir sayesinde atmak zorunda olduğunuz artık kullanımı pek mümkün olmayan bardakları atmak yerine onları çok şık mumluklar yaparak evinizin hemen her köşesinde güzel bir şekilde kullanabilirsiniz. Böylelikle çevreye cam atıklar yüzünden zarar verme durumunda kalmayız.

Cam Bardaklardan Mumluk Yapma

Hemen her türlü boyutta ki cam bardaktan mumluk yapmak mümkündür. Bu nedenle cam bardağınızın boyutu ya da şekli her ne olursa olsun, atmak yerine bu yöntem ile onlardan çok şık mumluklar elde edebilirsiniz. Ayrıca basit ama çok yönlü bir yöntem olması, sizlere odanızda ki diğer eşyalar, genel dekorasyon ve zevklerinize göre oldukça farklı seçeneklerde özel mumluklar yapma şansı sunmaktadır. Bu sayede cam bardakları direkt olarak yaşam alanlarınızın dekorasyon durumuna göre dizayn etmeniz mümkün olmaktadır.

Peki, Cam Bardaklarla Mumluk Yapımı Nasıl Olur?

1) İlk olarak kullanmadığımız cam bardaklarımızı güzelce yıkıyor ve sonrasında iyice kuruluyoruz. Dilerseniz ufak bardakları yan yana kullanabilir, dilerseniz tek büyük bardakları tercih edebilirsiniz.

2) Temizlediğimiz bardağımızın iç dip kısmına sağlam bir yapıştırıcı sürüyoruz. Bu sayede en alt kısım iç tarafta yapıştırmaya hazır hale gelecek kısa süre içerisinde.

3) Akabinde görselde de göreceğiniz şekilde ufak mumları, yapıştırıcı sürmüş olduğumuz bardağın alt kısmına yapıştırıyoruz. Evet, şuan için mumluk yapımı konusunda ki asıl ilk aşamayı geçmiş durumdayız ve artık mumluk hazır.

4) Son olarak, tasarım ve süsleme işlemine geçiyoruz ki burası da oldukça kolay.

Bu aşamada ihtiyacımız olan tek şey, görselde ki gibi zevkimize göre tercih edeceğimiz gazete ya da dergiler üzerinde ki fotoğraflar. Bardağımızın kaplamak istediğimiz bir kısmına yapıştırıcı sürüyor akabinde kestiğimiz fotoğrafı bardağın üzerine yapıştırıyoruz.

İpucu: Bardağın tamamını kaplamak yerine üst kısımda biraz açıklık bırakmanız ve seçeceğiniz fotoğrafın oldukça ince, şeffaf olmasını seçmeniz ışığın daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

Kullanılmayan Bardaklardan Mumluk Yapımı

Artık cam bardakları atmayın ve onlardan da şık mumluklar yapın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık