Patikler lifler

Konserve Kutusundan Havlu Standı Yapma

Besin tüketimi konusunda artık hızlı yaşamın getirisi olarak insanlarda çoğunlukla konserve tüketimine yönelmiş durumda. Özellikle de çalışan bireyler için konserve besinleri tüketmek çok daha rahat bir seçenek oluyor. Tabii hâl böyle olunca da ciddi bir konserve kullanımı, bu kullanıma bağlı olarak da geri dönüşüm ihtiyacı doğuyor. Bizler de bu geri dönüşüm ihtiyacına bir nebze de olsa katkıda olması adına sizlerle özel bir konserve kullanım yöntemini paylaşmak istedik.

Konserve Kutusu ve Havlu Standı 

Hemen her evde havluları genelde asmak için yerler yaparız. Ya da bazı ufak sepet, stant seçenekleri ile kullandığımız havluları banyo ve tuvalet gibi alanlarda bulundururuz. İşte, artık bu tür havluları muhafaza etme aşamasında ek bir ürüne ya da seçeneğe ihtiyacınız olmayacak. Tükettiğiniz tüm konserve ürünleri sayesinde evinizin hemen her noktasında çok özel havluluk alanları yapabilirsiniz. Üstelik bunu sadece konserve ile yapmak, ihtiyacınıza göre dilediğiniz gibi süslemek mümkün olmakta.

konserve-kutusu-havluluk

Konservelerden Havlular İçin Stant Yapmak

Öncelikle kullandığımız konserveleri iyice temizliyoruz. Akabinde konservenin etrafında herhangi bir reklam ya da farklı unsur var ise hepsini kaldırıyoruz. Yani, konservemizi her şeyinden arındırarak temiz bir saf kutu haline getiriyoruz. Akabinde kırtasiyelerde de çok rahat bir şekilde bulabileceğiniz kitap ciltlerinden satın alıyoruz. Tabii bu konuda dilerseniz ufak duvar kağıdı gibi seçenekleri de tercih edebilirsiniz. Tamamen size kalmış bir durum. Nitekim isterseniz yapıştırıcı ile yapıştırabileceğiniz, isterseniz doğrudan yapışkan olması nedeni ile direkt olarak konserveye yapışacak olan seçenekler oldukça fazla. Bu seçeneklerin hepsi yapacağımız özel havlu standı için uygun durumdadır.

İyice temizlediğimiz konserve kutumuzun etrafını cilt ya da farklı yapışkan süslü kağıdımız ile kaplıyoruz. Tıpkı bir defteri ciltler gibi kapladığımız özel konserve kutusu çok daha şık bir hal alıyor. Akabinde bu konserve kutusunu yan yatırarak, içerisine havlumuzu yerleştirebiliyoruz. Örnek görselde göreceğiniz üzere bir çok farklı konserve ile bu şekilde bir kombin dahi yapabilirsiniz. Bizim önerimiz her konserve için farklı bir cilt yapıştırmanız. Bu sayede hem daha renkli hem de daha şık bir havlu standı ile ortama da farklılık katabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık