Patikler lifler

Konserve Kutularından Duvar Mumluğu

Sizlerle daha önce kullanmış olduğumuz konserve kutularını atmak yerine, onlardan eşya koyabileceğimiz özellikle de havlu koyabileceğimiz alanlar yapabileceğimiz konusundan bahsetmiştik.  Şimdi ise, tekrar konserve kutularını kullanacağız. Ama bu sefer çok daha farklı bir çalışma yaparak konserve kutularını duvarlarımız için özel olarak kullanabileceğimiz mumluk haline getireceğiz. Özellikle şık ve romantik bir aydınlatma isteyen, ufak mumları koyacak yer bulamayanlar için gerçekten mükemmel bir seçenek olduğunu şimdiden söylemek mümkün.

Konserve Kutularından Mumluk Yapmak

Konserve Kutularından Duvar Mumluğu

Konserve kutularını kullanarak sizler de duvar mumluğu yapın

Dilediğiniz kadar konserveyi bu şekilde kullanabilir ve eviniz için farklı bir görüntü oluşturacak mumluklar yapabilirsiniz. Sadece temiz konserveler ve askı yeterli olacaktır. Örneğin çocuk odaları için bu şekilde ufak konserve mumlukları kullanabilirsiniz. Tabii yüksek bir noktaya asılarak çocukların ulaşmamasını sağlamak önemlidir. Dilerseniz maddeler halinde nasıl yapacağınız konusuna değinelim.

1) Malzeme olarak sadece 1 adet askılık ve 7 tane temizlediğimiz konserveler lazım. Dilerseniz aynı marka konserveleri kullanarak aynı bir görüntü elde edebilirsiniz, dilerseniz farklı renkler de özel kaplamalar ile konserveleri hazırlayarak çok daha farklı bir görüntü elde edebilirsiniz.

2) Akabinde her konservenin resimde de göreceğiniz gibi bir noktasına yandan delik açıyoruz. Delik çok büyük olmamalı. Sadece içerisinden ip geçecek kadar olsun yeter. İki ufak delik ile ipleri geçirip, mandal ile yukarıda ki askıya sorun yaşamadan rahat bir şekilde tutturmanız mümkün olacaktır.

3) Konserveleri temizleyip, deliği açıp güzel bir şekilde askıya astıktan sonra ise içine ufak mumlarımızı yerleştiriyoruz. Ayrıca asma aşamasında farklı boyutta ipler kullanarak daha özel bir görüntü elde etmeniz mümkün durumdadır.

İpucu: Mumların düşmesini tamamen önlemek amacı ile yapıştırıcı kullanarak mumları konservelerin iç kısımlarına yapıştırabilirsiniz. Böylelikle çok daha güvenli bir şekilde konserveden mumluk yapmış olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık