Patikler lifler

Kıyafetlerinizi Yeniden Değerlendirmenin 5 Yolu

Sürekli giymekten bıktığınız ama yine de atmaya kıyamadığınız kıyafetleriniz  varsa onları değiştirmenin yollarını aramalısınız. Bu şekilde onları daha farklı ve daha uzun bir süre kullanabilirsiniz.

Aşağıda uygulanması oldukça kolay olan beş önerimiz var. Basit ama etkili yöntemlerle kıyafetinizi daha canlı ve çekici bir hale getirebilirsiniz.

  1. Uzun bir eteği yazlık bir elbiseye dönüştürebilirsiniz. Bunu yaparken askı ve kemer bölümleri, danteller veya boncuklar ekleyebilirsiniz. Kumaş ve desen buna müsaitse cep de dikebilirsiniz.

Eski Kıyafetleri Değerlendirme

2. Şortlarınızın veya eteklerinizin ucuna dantel ekleyebilirsiniz. Bunun içinse sadece bir dantel şeridi ve iğne- iplik gerekir. Şortun yüzeyine dikmek isterseniz daha büyük bir dantel kumaşına ve dikiş makinesine ihtiyacınız olabilir.

Eski Kıyafetleri Değerlendirme

3. Eski bir kolsuz bluzunuzun arkasına değişik bir detay verebilirsiniz. Kol kısımlarını ve yan bölümlerini kesin, ardından arka tarafındaki kumaşı kıvırın ve eski şeklini bozmadan tekrar ön taraftaki kumaşa dikin.

Eski Kıyafetleri Değerlendirme

4. Eski bir kemeri metal zımbalarla, parlak taşlarla süsleyebilir ve bunu çanta askısı olarak kullanabilirsiniz. Dikmek yerine kuvvetli kumaş yapıştırıcılarını kullanmanız size vakit kazandıracaktır, unutmayın.

Eski Kıyafetleri Değerlendirme

5.Sonuncusu benim favorim. İnce dantel bir bluzun üstüyle, sade ve dantelle aynı renkte bir elbiseyi birleştirebilirsiniz. Elbisenin eteğinin uzunluğuna siz karar verin. Çünkü yeni bir parçayla birleştiğinden eski hali yeni haline uymayabilir.

Eski Kıyafetleri Değerlendirme

Yorumlar

Yorum Yaz

Yukarı Çık