Patikler lifler

Kısa Sürede Dağınık Topuz Yapımı

Öncelikle maşa kullanmanız gerektiğinden, saçlarınızın kirli olmamasına dikkat edin. Bu durum saçınızın şekil almasını zorlaştırabilir. Saç maşası – şekillendirici kullanmadan önce de ısıya karşı koruyucu sprey kullanmayı ihmal etmeyin.

İşe saçlarınızı kıvırarak başlayın, özellikle alt bölümlerini. Uçlarını yakmamaya dikkat edin ama daha önemlisi kendinizi yakmamaya dikkat edin. Tedbir olarak bir eldiven kullanabilirsiniz. Saçlarınız yine de şekil almak da çok zorlanıyorsa, kıvırdığınız saç tutamlarını siyah tokalarla ya da küçük kıskaçlı tokalarla kıstırıp soğuyana kadar bekleyin, tercihen üstüne saç şekillendirici sprey de sıkabilirsiniz.

Topuz Saç Yapımı

Oluşan kıvrımların arasında parmaklarınızı biraz dolaştırın. Çok sıkı bukleler olmamalı.

Dağınık Topuz Yapımı

Saçlarınızın ön kısımlarını sık dişli bir tarakla kabartın. Siyah tel tokalarla arkaya doğru tutturun. Bu saçınıza hacimli bir görüntü kazandıracaktır.

Evde Topuz Yapılışı

Kolay Topuz Saç Yapılışı

Maşa yaptığınız tutamlardan birini kendi etrafında sıkıca dolayın, sonra nazikçe yukarı doğru tutarak çekin. Bu saçınızı daha dolgun gösterecektir.

Kolay Topuz Saç Yapılışı

Nazikçe yukarı çektiğiniz saç tutamını saçınızın arkasına tel tokayla tutturun. Sonra diğer tarafınıza geçin.

Evde Kolay Topuz Yapımı

Tahmin edebileceğiniz gibi, geri kalan kısımlara da aynı işlemi uygulamak gerekiyor. Dikkat etmeniz gereken şey, arkaya tutturduğunuz saç tutamlarının arasında boşluk olmaması.

Basit Topuz Yapılışı

Bütün bunları hallettikten sonra sadece saçınızın en alt kısmı ve sarkan saçları düzeltme işi kalacak. Saçınızın en altına da aynı işlemi uygulayın. Ama o saç tutamını ne tam sağa ne de tam sola tutturun. Bir yuvarlak şeklince dolayıp tokalarla en alta tutturabilirsiniz.

Evde Topuz Yapma Yöntemi

Her şey bittikten sonra sarkan saçlarınız varsa, dolgun saç tutamlarınızın altına siyah tokayla, görünmeyecek bir şekilde tutturun. Eğer kulağınızın yakınlarındaysa ve çok da uzun saçlar değilse o şekilde bırakabilirsiniz. Doğal bir hava katacaktır. Son olarak, saç spreyi sıkmayı unutmayın ki saçlarınız bozulmasın.

Dalgalı Topuz Yapılışı

Kısa Sürede Dağınık Topuz Yapımı Konusuna Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık