Patikler lifler

Jelibondan Şeker Hamuru Nasıl Yapılır

Jelibonla Şeker Hamuru Nasıl Yapılır  – Jelibondan Şeker Hamuru Yapılışı

Evde pasta yapımı ev hanımlarının yeni meraklarından ve hazır malzeme kullanmak istemiyorum her şey benim emeğimle olsun diyen  herkese denenmiş ve tam kıvamında bir şeker hamuru tarifi buldum. Aile bireylerinizin özel günlerinde onları sevindirebileceğiniz, yaparken çocuklarınızla oyun haline getirebileceğiniz ve yüksek maliyetler vermeden evde süper tatlar hazırlayabileceğiniz bir yöntem jelibonla şeker hamuru yapılışı şimdiden kolay gelsin ve afiyet olsun.

Jelibondan şeker hamuru yapımı için malzemeler:

100 gr jelibon

1 yemek kaşığı su

1 çimdik tuz

1 su bardağı pudra şekeri

Margarin (üzerine sürmek için)

Yapılışı:

1)Jelibonları cam bir kâseye koyuyoruz. Yarısına kadar su koyduğumuz tencereye kâseyi oturtuyoruz ve benmari usulü jelibonları eritmeye başlıyoruz. Bu aşamada jelibonlara sıcak su değmemeli kıvamın ve tadın bozulmasına neden olabilir. Jelibonlar tamamen eriyip sıvılaşıp eriyene kadar devam ediyoruz.

2)Jelibonları tamamen eridikten sonra pudra şekeri ile yoğurmaya başlayalım yoğururken yavaş yavaş yoğurup pudra şekerini azar azar elemek gerekiyor.

3)Ele yapışmayacak aşamaya gelene kadar yoğurduktan sonra dışını yağlayıp streçleyip dinlendirmek gerekiyor.  Farklı renklerde hazırlayabilir pasta ve kurabiyelerinizi süsleyebilirsiniz.

Dinlenen hamurumuzu merdane yardımı ile düz bir şekilde açtıktan sonra pasta için yaptıysak onun boyutuna göre açtıktan sonra düzledikten sonra bıçak yardımıyla kestikten sonra şekillendirebilir ya da kurabiyelerimizin kalıplarıyla kesim süsleyebiliriz.

Jelibondan şeker hamuru yapılışı

Jelibondan şeker hamuru yapılışı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık