Patikler lifler

İğne Oyası Yazma Modelleri Örnekleri ve Yapılışı

Yazma kenarları iğne oyaları ile süslendikleri zaman daha zarif ve şık görünürler. Bayanlar yazma , yemeni ve tülbent kenarlarını genellikle iğne oyaları ile süslerler. Bayanlara yardımcı olmak için en güzel iğne oyası yazma modelleri hobiblogu.com’da …

Ülkemizde el becerilerine yönelik binlerce güzel ürün ortaya çıkıyor. Her şehrin ve her yörenin kendine has el sanatı vardır. El emeği göz nuru ürünler, bir yerden sonra o şehrin sembolü haline gelir. İşte iğne oyası konusunda da kendine has becerileri ile ön plana çıkmış şehirlerden biri de Eskişehir’dir. Eskişehir’in en marifetli köylerinden Muttalip Köyü, iğne oyasında sınırları zorlamış.

Başka hiçbir yerde bulamayacağınız iğne oyası modelleri, neredeyse bir elin boyutunu geçecek büyüklükte. Zaman zaman boncuklu, bazı zamanlarda da sade renklerin oluşumundan üretilen iğne oyaları, havlu kenarlarına, yazmalara ve eşarplara da rahatlıkla uygulanabiliyor.

İğne Oyası Yazma Modelleri Örnekleri 

İğne oyası yazma modelleri, kadınların özel günlerinde, nişan, düğün altın günü gibi zamanlarda kullandıkları birbirinden şık ürünlerdir. Özellikle mevlütlerde tercih edilen iğne oyası yazmalar, yediden yetmişe her yaşta kadının kullandığı bir ürün.

İğne oyaları, çok detaylı ve uğraş isteyen bir el sanatı. Adından da anlaşılacağı gibi iğne ile yapılan, günler hatta haftalarca süren bir emek. Kurslarda da öğretilebilen iğne oyası işi, evde kadınların birbirlerine anlatmasıyla da öğretiliyor. Evde kendi kendilerine üreten kadınlar, sipariş üzerine satış da yapabiliyor.

Kendi ihtiyaçlarını karşılamak ve aile bütçesine katkıda bulunmak isteyen bayanlar, gece gündüz demeden iğne oyası yapıyor. Sadece yazmalara değil, evinizin her köşesinde rahatlıkla kullanabileceğiniz şık ürünler üzerine uygulanabiliyor.

İğne Oyası Yazma Modelleri Örnekleri ve Yapılışı Konusuna Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık