Patikler lifler

Her Odaya Farklı Bir Dekorasyon

Her Odaya Farklı Bir Dekorasyon

Artık dekorasyon konusunda standart ve sabit bir şekilde hareket etmek zorunda değilsiniz. Zira eskisi gibi belli bir bütçe ile, standart mantıkta dekorasyon yapma modası oldukça geride kaldı. Artık dekorasyon modası olarak bir çok farklı seçenek, sıradışı yöntem sizleri bekliyor. Bu nedenle evini dekore etmek isteyenler artık “moda ve bütçe” mantıklı hareket etmek yerine “benim hoşuma hangisi gider” mantığında hareket ediyorlar. Çünkü çok uygun fiyatlar ile, oldukça özel ve sıradışı dekoratif çalışmalar yapmak mümkün.

Her Oda, Farklı Bir Dünya!

En sıradışı seçeneklerden birisi de her odayı çok farklı bir şekilde dekore etmek oluyor. Odanın duvar renginden, odada kullanılacak özel eşyalara kadar her şeyi herhangi bir sorun yaşamadan çok farklı seçenekler ile tercih edebilir, her odada farklı bir konsept uygulayabilirsiniz. Peki, bu nasıl olacak? Örneğin ilk olarak tuvalet ve banyoyu düşünelim. Banyo, duvarlarında özel okyanus kaplı duvar kağıtlarının olduğu, genelde cam ağırlıklı bir konsepte olabilir. Tuvalette aynı şekilde ferah bir yapıda olabilir… Akabinde oturma odasına geçelim. Burada bize ne lâzım? Sakin ve dingin bir şekilde hareket edebileceğimiz, tüm günün yorgunluğunu atarak, ailemiz ile rahat bir şekilde oturabileceğimiz bir ortam lâzım. İşte tam bu aşama da devreye daha açık renk tonları ve daha sade bir dekorasyon seçeneği giriyor. Her yerde standart mobilyaların akmadığı, halıların neredeyse duvarlara bile serileceği bir ortam olmayan daha sade bir ortam geliyor.

Tabii oturma odası bu düzende oldu diye, tüm odalar aynı düzende olmayacak. Zaten her odada farklı bir konsept uygulamanın mantığı da bu. Örneğin yatak odasında ise kırmızı ve farklı benzeri tonları tercih ederek daha romantik bir ortam yaratabilirsiniz. Ya da koridoru tüm odaların bağımsız bir ara geçiş gibi çok daha farklı bir ortam olarak ayarlayabilirsiniz. Böylelikle evin her odası, kendi konsepti ve amacına uygun bir şekilde dekore edilmiş olur. Haliyle de evin her aşamasında huzur verici ve heyecan verici bir yaşam alanı elde etmek mümkün hale gelir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık