Patikler lifler

Hayvan Motifli Lif Modelleri

Çocuklarınız banyo yapmak istemiyor ve banyo saatleri hem sizin için hem de çocuğunuz için işkenceli hale mi geliyor. Banyo saatlerini çocuğunuz ve sizin için eğlenceli dakikalar haline getirmek istiyorsanız ve çocuğunuzu mutlu etmek istiyorsanız hem onun hassas cildini rahatlıkla temizleyebileceğiniz hem de üzerinde hayvan motifleri bulunan lifleri kullanabilirsiniz. Bu lifler ile sizler rahatlıkla çocuğunuzun cildini temizlerken çocuğunuzda üzerinde bulunan hayvan motifleri ile çeşitli oyunlar oynama fırsatına sahip olabilir.  Hayvan motifli lif modellerine örnek olarak, tığ ile örebileceğiniz kurbağa, ördek, köpek, kedi, uğur böceği gibi hayvanların şekillerini oluşturabileceğiniz modeller ve şiş ile ilmik ilmik örerek hayvan motiflerini oluşturabileceğiniz modeller örnekler arasında sayılabilir.  Birbirinden farklı hayvan şekillerine sahip olan hayvan motifli lif modellerini internetten veya örgü kitaplarından bularak yapılışlarını öğrenebilirsiniz. Örneğin; kız ve erkek çocukları için uygun olabilecek uğur böcekli lif modelini örebilmek için, ihtiyaç listemiz, kırmızı, siyah ve beyaz renklerden oluşan yünler olmaktadır. Öncelikle alt tabanı oluşturabilmek için beyaz ip ile 2 parmak kalınlığında 1 sıra düz 1 sıra ters örgü örülür. Daha sonra kırmızı, siyah ve beyaz ipler dönüşümlü olarak kullanılarak uğur böceği şekli elde edilene kadar yanlarda beyaz ipleri kullanmak üzere örgüye devam edilir, sonrasında yine 2 parmak kalınlığında beyaz ip ile 1 sıra düz ve 1 sıra ters örgü örülerek lif bitirilir.

Hayvan Motifli Lif Modelleri

Hayvan motifli lif modellerini genellikle çocukların banyodan korkmaması için öreriz. Balık, ördek, civciv, uğur böceği gibi lif örnekleri yapıp çocuklarınızı banyoya alıştırabilirsiniz.

Hayvan Motifli Lif Modelleri Konusuna Ait Etiketler

Yorumlar

  1. Burcu diyor ki:

    Bu lif örnekleri çok güzel. Yapılışları hakkında da bilgiler eklerseniz sevinirim.

  2. Aslı diyor ki:

    Lif modelleri ve lif örnekleri arasından en güzel olanı ördek desenli lif modeli ve uğur böceği olan lif örneği. Emeğinize sağlık.

Yorum Yaz

Yukarı Çık