Patikler lifler

Haftasonu Eğlencemiz; Bisiklet Hobisi

2 hafta önce

Haftasonu Eğlencemiz; Bisiklet Hobisi

Hepimiz bisiklet sürmesini biliriz. Lakin hiç birimiz belli bir yaşa geldikten sonra bisiklet sürmeyiz… Hepimiz için arabalar, büyük motorlar vardır ve bizim o araçları sürmemiz gerektiği kanısına varırız. Hatta bunu bir zorunluluk olarak görür “kocaman adamsın, bisiklet ile ne işin var?” Deriz… Oysa ki bu çok yanlış bir düşüncedir. Zira bisiklet sürmek, bunu bir hobi olarak görmek bizlere gerek kişisel olarak gerekse de genel olarak çoğu açıdan fayda sağlamaktadır.

Haftasonlarında Faydalı Bir Hobi

Haftasonları duman çıkartıcı etkinlikler yapmak, piknikler de bol bol yemek tüketmek, araba ile bir yerleri gezmek gibi tüm etkinlikleri geride bırakın. Hem kendiniz için fazlası ile sağlıklı olacak olan, hem de doğa için fazlası ile uyumlu bir seçenek olan bisikletinizi alın ve bu haftasonu bisikletiniz ile gezmeye başlayın. Özellikle de etrafınızda orman gibi doğal alanlar var ise ya da parklar var ise bu alanlarda bisiklet turları yapmanız size oldukça faydalı olacaktır. Hem bol bol eğlenebilir, hem gezebilir hem de doğaya hiç bir şekilde duman ile zarar vermeden sağlıklı bir spor yapma şansına sahip olursunuz bisiklet ile.

Bisikleti Yaşamınızda Sıkça Kullanabilirsiniz

Bisiklet hobisi, sadece haftasonları sürebileceğiniz ya da bazı günlerde diğer bisiklet hobisine sahip olan grubunuz ile bisiklet gezileri yapabileceğiniz bir seçenek olarak kalmayabilir sadece. Dilerseniz iş yerinize de bisiklet ile gidebilirsiniz, bakkala da bisiklet ile gidebilirsiniz… Yani tüm yakın mesafelerde bisikleti tercih ederek hem tün gün gerçekten spor yapmış olur, hem de doğaya ve kendinize çok daha saygılı, sağlıklı bir biçimde davranmış olursunuz.

Unutmayın, hobiler illâ pahalı olmak ya da bilindik şeylerin dışında bir şey olmak zorunda değil. Her gün süreceğiniz bisiklet, özel yapacağınız bisiklet gezileri ve ufak bisiklet grupları ile yapacağınız etkinlikler sizleri oldukça eğlendiren bir hobi haline dönüşebilir. Üstelik spor açısından da sizlere çok ciddi bir fayda sağlamış olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık