Patikler lifler

Facebook Oya Modelleri ve Oya Örnekleri

El işi ile uğraşan bayanların yazmaları, havluları , yemenileri ve diğer el işlerini süslemek için tığ işi veya iğne oyası ile yapmış oldukları oya örneklerini kullanırlar. Oya modelleri arasından genellikle iğne oyaları daha çok tercih edilir. Yalnız bazı bayanlar ilse tığ oyalarını tercih etmektedir. Oyalar hamarat bayanlar tarafından kolaylıkla yapılabilir. El işlerini süslemede büyük bir payı olan oya örnekleri ile süslenen örgüler genç kızların çeyizlerinin olmazsa olmazlarındandır. Basit iğne oyaları, boncuklu iğne oyaları, anlatımlı iğne oyaları, yeni oya örnekleri , açıklamalı oyalar ve daha fazlası oya örnekleri kategorisinde hobiblogu.com takipçileri için yayınlanıyor.

Oya Örnekleri İle Süslenen Havlular Daha Güzel !

İğne oyası ile yapılan havlu kenarları dantelleri örgü ören bayanlar tarafından pek fazla tercih ediliyor olacak ki internetteki çoğu oya örneği iğne oyası ile yapılmıştır. Havluları boncuklu iğne oyaları, basit iğne oyaları , pullu iğne oyası , halkalı iğne oyası gibi modeller ilr süsleyebilirsiniz.

Yemeni ve Yazma Kenarları Da Oya Örnekleri İle Süsleniyor …

Bayanlar yemeni, yazma ve tülbent kenarlarını da oya örnekleri ile süslemektedir. Dediğimiz gibi bir çok el işlerinin süslenmesinde ve kanar ucu olarak oya modelleri kullanılmaktadır. Bu oya modelleri iğne oyaları ve tığ oyaları olarak değişebilir.

Yorumlar

  1. Anonim diyor ki:

    En iyi iyne oyasi hangi ip markasiyla yapilir acaba

Yorum Yaz

Yukarı Çık