Patikler lifler

Eviniz ve Sizin İçin 10 Yaratıcı Fikir

 1. Kendi tasarladığınız kupayı yapın. Hobi marketlerde satılan bir porselen kalemi alın, bir de kupa. İstediğiniz bir sözü yazın ya da figürü çizin. 30 dakika fırında ısıtın. Sonra istediğiniz gibi kullanın.

Kupa Yapımı

 1. Süngerle tırnaklarınızı gölgeleyin. Önce tırnaklarınızı sabit bir renkle boyayın. Bir yüzeye az önce kullandığınız ojeden ve başka bir ojeden bir damla biraz dökün. Bir kürdan yardımıyla birbirine karıştırın. Küçük bir süngeri yavaşça bu karışıma değdirin, ardından aynı süngeri tırnağınıza bastırıp çekin. Kuruduktan sonra parlatıcı sürün.

Oje Gölgelendirme

 1. Görünmez bir kitaplık rafı yapın. Resimde  görülen raflar yapı marketlerde satılıyor. Bir tane alıp duvarınıza monte edin. Kullanmadığınız bir kitabın (tercihen sert kapaklı) bir kapağına kuvvetli bir yapıştırıcı sürün ve resmin  ikinci sırasında görüldüğü gibi, yapıştırıcı sürülen kapak altta kalacak şekilde kitap yüzeyini  yapıştırın. Kurumasını bekleyin. Ardından diğer
  kitaplarınızı da dizin.

Kitaplik Rafı

 1. Kalın bir tel ve takı penseleriyle yüzük yapın. Mesela kalp figürü. Resimde görüldüğü gibi  kısmen bir m harfi oluşturun sonra bunu kalp haline getirin. Arkasında kalan telleri  kesmeyin. Parmağınız ölçüsünce dolayın. Bittiği yerde iyice kıvırın, öyle kesin.

Basit Yüzük Yapımı

 1. Portatif merdivenlerden kitaplık yapın. Özellikle iki tane varsa elinizde şahane olacaktır. İstediğiniz renge boyayın önce ama boyamadan da kullanabilirsiniz. Merdivenleri yan yana getirin ve basamaklarından tahta bir raf geçirin. Malzemelerinizi buna dizin.

Merdiven Kitaplık

 1. Ahşap  alçak oturma yapılarını birbirine çivileyip sabitleyin.  Ardından kalın bir süngeri renkli kumaşlarla dikin.  Ahşap yapıları da boyayın.  Güzel bir oturma grubu  elde edeceksiniz.

Ahşap Oturma Grubu

 1. Çocuğunuzun odasına bu şekilde bir gece lambası yapabilirsiniz.

Gece Lambası

 1. Plastik kaşıktan gül figürlü bir kolye yapabilirsiniz. Beyaz plastik kaşıkları ateşe tutun ve uçlarının yavaşça erimesini sağlayın. Sonra soğumalarını bekleyin. Soğuduktan sonra bunları iç içe geçirip yapıştırın. Arkasına da bir klips veya halka yardımıyla zincir bağlayın.

Gül Kolye

 1. İnce 4 ya da 5 yastığı birbirine dikip geniş bir vücut yastığı haline getirebilirsiniz.

VÜcut Yastığı

10 ) Duvarlarınızda kelebekler olsun. Özellikle evin girişinde, vestiyerin yakınına ya da bir vazonun hemen ağzının yukarısına kelebek şeklinde kestiğiniz kağıtları yapıştırın.

Kelebek Duvar Süslemesi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık