Patikler lifler

Evde Sandalye Yenileme

Evde Sandalye Yenileme

Eski sandalyelerinizin rengi soldu, kumaşı eskidi mi?  O zaman artık onları yenilemenin zamanı geldi. En güzel kumaşlar ve renklere boyayarak, evinizdeki sandalyelere çok daha yeni, modern ve trend bir görünüm sağlayabilirsiniz. Peki, evde sandalye yenileme nasıl yapılır? İşe evdeki sandalyeleri kaplayarak başlayın, kendinizi bu konuda geliştirince evdeki koltukları kaplayarak da devam edebilirsiniz.

İlk olarak sandalyenin oturma kısmını metre ile ölçün. Bir miktar pay bırakmayı da unutmayın. Mutfaktaki sandalyeleri yenilemeyi düşünüyorsanız çiçek desenli kumaşları tercih edebilirsiniz. Odanızdaki sandalye için pop art kumaşlar, salon sandalyeleri için ise daha modern ve gösterişli kumaşları tercih edebilirsiniz. Metre ile ölçtüğünüz sandalyenin üzerine kumaşı yerleştirin. İlk olarak ön kısmını dikerek işe başlayabilirsiniz tabi bunun için önce kumaşı iyice oturtmayı ihmal etmeyin. Böylece kumaşın daha iyi oturmasını sağlayacaksınız. Eğer dikiş dikmeyi biliyorsanız, teyel atmayı sandalye kaplamada da kullanabilirsiniz.

Sandalyenin ön tarafının önce sağına, ortasına sonra da soluna üç teyel attıktan sonra işin önemli bir kısmını bitirmiş olacaksınız. Daha sonra aynı işlemi sandalyenin arka kısmına da uygulayın. Daha sonra tekrar ön tarafa geçin ve telleri çakmaya başlayın. Ayrıca sandalye köşelerine ekstra özen göstermeyi unutmayın, sandalye köşeleri oldukça önemli. Bu nedenle sandalye köşelerine ekstra tel çakabilirsiniz. Tabi dışarıdan fazla dikkat çekmemesine özen gösterin. Artık yeni sandalyeleriniz hazır, onların solan rengi için mobilya boya ile minder dışında kalan tahta kısımlarını boyayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık