Patikler lifler

Evde Kolaylık Sağlayacak 2 Fikir

Bu yazımızda, diğer yazılarımız gibi tek bir geri dönüşüm projesine odaklanmayacağız. Yeni elde ettiğimiz iki farklı geri dönüşüm projesinden sizlere bahsedeceğiz. Dilerseniz direk bu iki projemizden bahsetmeye başlayalım hemen.

1) Bildiğimiz Askıları Sadece Elbise Dolabında Kullanmıyoruz

Genelde askılara pek fazla önem vermeyiz. Onları bir süre elbiselerimizi sorunsuz bir şekilde asmak, saklamak için kullanırız. Sonrasında ise doğruca çöpe atarız. İşte, artık askıları da çöpe atmaktan vazgeçiyoruz. Çünkü bir çok farklı askı seçeneğini, aslında ufak da olsa evimizin ya da iş yerimizin çok farklı noktalarında kullanma şansımız var. Aşağıda ki örnek görselimizde de göreceğiniz üzere, isterseniz saksınızı kapınızın girişine asabilir ve çok şık bir anahtar asma alanı yapabilirsiniz. Uzun bir yapısı olan askıları ise dergi, gazete koyabileceğiniz bir alan yapabilirsiniz. Ya da terlik asmak için bile askıları kullanmak mümkün durumdadır. Bunun için hiç bir ek unsura da gerek yoktur. İsteğe bağlı olarak bazı askıları yapıştırıcı ve özel fotoğraflar ile kaplayabilirsiniz. Lakin bunun dışında hiç bir ek ihtiyaç olmadan bu mantıklar ile askıları kullanabilirsiniz.

duvar-askisi-yapma

2) Yuvarlak Toplardan Tavan Mumları Yapın

Bu işlem, çok daha şık bir görüntü elde etmek isteyen ve dekorasyona biraz daha önem veren ziyaretçilerimiz için mükemmel bir adım olacak. Zira tavanlarımız ne yazık ki genelde boş kalıyor ve sadece bir lamba dışında pek önem vermiyoruz. Oysa ki tavanlara yapılacak her türlü dekoratif çalışma, tüm odayı olumlu bir şekilde etkileyecektir. İşte, bu örnek ile tavanlarda farklılık yaratmanın vakti geliyor.

İlk olarak yuvarlak cam toplar alıyoruz ve bir kısmını açarak içerisine ufak mumlarımızı yapıştırıyoruz. Mumları sağlam bir şekilde zemine yapıştırdıktan sonra tüm bu topları yukarıdan aşağıya doğru ip ile sarkıtarak asıyoruz. Hem mükemmel bir görüntü, hem de oldukça şık bir gece aydınlatması elde etmiş oluyoruz bu sayede.

ev-mum-susleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık