Patikler lifler

Evde Kolay Marakas Müzik Aleti Yapımı

Okul öncesi eğitim veya okullarda çocuklara verilen proje ödevi olan marakas yapımı evde kolaylıkla basit malzemeler kullanılarak yapılabilir. Bu yazıyı çocuklarınıza en güzel müzik aleti yapımı açısından sizlerle kolaylık sağlasın diye paylaşıyorum. Genelde okul öncesi eğitimde (anaokulu) öğretmenler çocuklar için evde marakas yapıp göndermelerini ister. Bende okul okuyan 3 çocuk annesi olarak zamanında müzik aleti yapmak ile ilgili bir çok alet hazırladım diyebilirim. Ritim sopasından sonra marakas yapımı ile devam ediyoruz.  ( Ritim sopası konusuna buradan ulaşabilirsiniz. ) Su şişesi ile, plastik bardak gibi malzemeler ile marakas müzik aleti yapabilirsiniz. Ben sizlere plastik bardaklar ile marakas nasıl yapılır hakkında bilgileri vereceğim.

Bardak ile marakas yapımı

Malzemeler: 2 adet plastik bardak, mercimek, makarna, pirinç, boncuk gibi ses çıkaracak malzemeler ve japon yapıştırıcı.

Yapılışı: Bardaklardan birinin içerisinde mercimek, makarna, pirinç, boncuk gibi malzemeleri bardağın içerisine koyun. Diğer bardağın ağzının etrafına yapıştırıcı sürerek diğer bardağın ağzı ile beraber yapıştırdıktan sonra marakas yapımı hazır. İstersenniz süsleme kağıtları ile plastik bardakların üzerini süsleyebilirsiniz.

Yorumlar

 1. misafir diyor ki:

  daha kolay yokmuuu

 2. buse diyor ki:

  pardon pet değil ama bu cam değil yanni büsra

 3. diyor ki:

  Gerçek adım Duygu

 4. Büsra diyor ki:

  Ama hoca pet şişe tarzında cam gibi şeyler istemiyor o zmn ne yapacağız

 5. Canan diyor ki:

  Kızım için okul ödevinde marakas yapılışı ile ilgili bilgiyi sitenizden almıştım. Evde marakas yapımı için faydalı bilgiler. Teşekkürler.

  1. Anonim diyor ki:

   ya plastik şişeden başka hangi türden marakas yaapbiliriz lütfen cevap atın nolur çok ihtiyacım var hemen cevaplayın çünkü ödev yarın gidecek

Yorum Yaz

Yukarı Çık