Patikler lifler

Evde Kartondan Robot Yapılışı

Bu seferki yazımızda yandaki resimde de gördüğünüz gibi evde robot yapılışını anlatacağız. Kartondan robot nasıl yapılır diye merak edenler için hazırlamış olduğumuz bu konuda sizlere yardımcı olmayı hedefledik.  Bu bir proje ödevi olabilir ya da çocuğunuza bir eğlence olarak onunla birlikte yapabilir ve çocuğunuza keyifli anlar yaşatabilirsiniz. Bu  kolay robot yapılışı ile siz değerli veli ve öğrencilerimizin proje ödevlerine bir nebze olsun yardımcı olmaya çalışacağız. Bu sizin çocuğunuz için hem bir proje ödevi olabilir hem de daha sonra çocuğunuz için bir oyun aracı olabilir.

kartondan robot yapılışı

kartondan robot yapılışı

Hemen malzelemelerimiz tanıtarak işimize başlayalım öncelikle kartondan yapılacağı için bize iyi bir karton lazım bunun için kırtasiyenize ya da bakkalınaza da başvurabilirsiniz robotunuzun gövde ve baş kısmı bu kartondan olucak bu yüzden orta boy büyüklükte bir karton kutu gerekiyor. Orta boy kartonu temin ettikten sonra  robotunuzun kollarına geldi sıra kollar için köpük kullanabilirsiniz birçok beyaz eşya ya da elektronik eşyada koruma amaçlı kutularda bulunur. Bu köpüklerden temin ettikten sonra isterseniz alüminyum folyo da alabilirsiniz ya da resimde de gördüğünüz gibi çocuğunuza zevkine göre boyatabilirsiniz.

Evet bütün malzemelerimiz sıraladık isteğe göre çeşitlendirilebilir bu seçenekler tabi bu siz değerli velilere ve çocuklarına kalmış bir durum.

Sıra yapım aşamasına geldik aldığımız orta boy büyüklükteki karton kutunun kolları için yan taraflarına bir delici alet yardımıyla tornavida olabilir delik açıyoruz. Dikkat edin eğer alüminyum folyo ile kaplayacaksanız kutuyu kaplaman önce açın yoksa folyonuzu çöpe atmak zorunda kalırsınız. Gövdeden sonra kolları yapmaya geldi sıra kollar için köpük önerisinde bulunmuştuk evet istedğimiz boyutlarda kolları bir bıçak yardımıyla kesiyoruz robotunuzun komik görünümlü olmasını istiyorsanız bir kolu diğerinden büyük veya her ikiside büyük olabilir. Daha sonra kolların kopmaması için sağlam bir şekilde uhu yardımıyla yapıştırıyoruz. Dediğimiz gibi eğer robotunuzu çeşitlendirmek isterseniz gözleri için düğmeler veya kafasına anten demiri gibi kulaklarını yapmak için de pet şişe kapakları kullanılabilir bunlar sizlerin ellerinde olan imkan vaziyetinde gelişebilirler.

okul öncesi robot yapılışı

okul öncesi robot yapılışı

kartondan kolay robot yapılışı

kartondan kolay robot yapılışı

evde robot yapılışı

evde robot yapılışı

Robotumuz artık çocuğunuzun proje ödevi ya da oyun arkadaşı olmaya hazırdır robot nasıl yapılır sorusuna cevap vermeye çalıştığımız bu yazımızda umarız yardımcı olabilmişizdir.

Yorumlar

 1. Arzu diyor ki:

  Bu robot yapılışı gerçekten çok güzelmiş. Sizin sayenizde güzel bir robot yapacağım. Teşekkürler :)

  1. İnci diyor ki:

   Teşekkür Arzu. Evde robot yapılışı etkinliğinden sonra kartondan uçak maketi etkinliği yapmak istersen linke tıka …
   http://www.hobiblogu.com/kartondan-ucak-maketi-yapilisi-resimli-anlatim.html

   1. arzu diyor ki:

    sagolun onuda yaptım

Yorum Yaz

Yukarı Çık