Patikler lifler

Evde Kalpli Gece Lambası Yapılışı

evimizde bulunan gece lambalarıdır. Hayatınızda birçok gece lambası modelleri ile karşılaşmışsınızdır. Peki, evde kendi imkânlarımızla gündüzleri; şık bir görünüm, geceleri ise ışıltılı bir gece için nasıl bir lamba tasarımı yapılabilir. Gece lambası yapımı ve malzemeleri; günlük hayatta sıklıkla karşılaştığınız, evinizde bulunan basit malzemelerden meydana getirebileceğinizi biliyor muydunuz? El yapımı gece lambası; herkesin kendi evinde yapabileceği, özel bir yetenek gerektirmeyen el yapımı tasarımlardır.

Gece lambasının tasarımının bir sınırı olmamakla birlikte, sınırları sadece sizin hayal gücünüzle sınırlıdır. Peki, gece lambası nasıl yapılır? Az önce de belirttiğimiz gibi el tasarımları tamamen sizin hayal gücünüze bağlıdır. Bu gibi tasarımlar arasında; kitaptan gece lambası yapımı gibi değişik tasarımlarda bulmak mümkün. Derseniz ki; “daha farklı modeller aramaktayım”, o zaman gece lambası yapımı fenokulu konularını; arama motorları ile tarama yaparak, gece lambası yapımı videolarına rastlamak da mümkündür.

Hadi o zaman, daha ne bekliyorsunuz? Gece lambası yapalım.

Evde gece lambası yapılışı

Şimdi evinizin şıklığını arttıracak; mağaza, çarşı, pazar gibi yerlerde bulabileceğiniz tasarımlardan farklı olarak gece lambası tasarlayalım.

Gece lambasI malzemeleri

Şık bir gece lambası için gerekli malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz; Yeşil kablolu bir pirinç ışık, daire şeklinde bir plastik –plastik bir tabakta hiç fena olmaz – kesim işlemlerini yapabileceğiniz bir maket bıçağı, azıcıkta her insanın sahip olabileceği derecede elektrik mantığı,

Kalpli gece lambası yapımı

Daha sonrasında plastik objemizin üzerine simetrik olarak bir kalp çiziyoruz. Pirinç ışıkların geçebileceği belirli aralıklarla, maket bıçağı ile delikler açıyoruz. Bu deliklerden kablolar gözükmeyecek ve çıkmayacak sağlam bir şekilde küçük ampulleri yerleştiriyoruz.

evde gece lambası yapma

Plastik objenizin arkasında kalan kabloların sabitlenmesi gerekmektedir. Bu işi de yine elinizin her zaman altında bulunabilecek bir bantla yapabiliriz.

Evde gece lambası yapılışı

Tüm işlemler bittikten sonra duvara sabitlemeniz yeterli olacaktır. Şık gece lambanız hazır. Prize takabilirsiniz.

Yorumlar

  1. buse nur ileri diyor ki:

    çok işime yaradı çok teşekkürler.

  2. ceylin diyor ki:

    Çok güzel malzemeleri de çok azzz…

Yorum Yaz

Yukarı Çık