Patikler lifler

Eski Şarap Bardaklarıyla Süs Yapımı

Evinizde oldukça fazla şarap bardağı mı var? Bu şarap bardakları eskidi ve yeni şarap bardağı takımı ile değiştirecek misiniz? O halde eskileri sakın atmayın ve eviniz için oldukça kullanışlı süslemeler yapmak için hazır olun. Şimdiden “nasıl olacak bu?” Dediğinizi duyar gibiyiz. Evet, biraz şaşırtıcı ama biraz sonra göreceğiniz görsel ve anlatım ile anlatacağınız üzere oldukça basit. Bu nedenle hiç bir zorluk yaşamadan eski şarap bardaklarını süs olarak dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Şarap Bardaklarıyla Süs Yapma

Şarap Bardağı Süs Yapımı

Eski şarap bardaklarını kullanarak özel süsler yapabilirsiniz.

İlk olarak şarap bardağımızı içerisinde dilediğiniz aksesuarları kullanabileceğimiz şekilde bir masa süsü yapabiliriz. Bu konuda sadece 1 adet şarap bardağı ve içerisinde artık hangi süs unsurlarını kullanmak istiyor iseniz, o malzemeleri tercih edebilirsiniz. Süs örneğin “1 milyoncu” olarak anılan oldukça uygun fiyatlı çeşitli ufak eşyaların satıldığı mağazalardan yapay kar alabilir ve ufak geyik şeklinde ki süslerden de 1-2 tane alarak güzel bir noel havasında süs yapabilirsiniz. Bildiğiniz gibi, bu şekilde noel için hazırlanan cam şişeler içerisinde ki ufak süsler oldukça popülerdir ve bir çok kişi tarafından tercih edilir. Siz, bu popüler süsü evinizin hemen her köşesinde sadece kullanmadığınız şarap bardağınız ile elde edebilirsiniz. Tabii sadece geyik tercih etmeniz gerekmez. Örnek görsel üzerinde de göreceğiniz üzere, ufak çam ağacı ve benzeri süsleri de tercih ederek gene şarap bardağına koyabilir, bu sayede ihtiyacınız olan süsü elde edebilirsiniz.

Peki, Bardağın Alt Kulp Tarafı Ne Olacak?

Her alanı kullandığımız gibi, şarap bardağının alt tarafını da sorunsuz bir şekilde kullanacağız. Peki, nasıl? Görsel de de göreceğiniz üzere, şarap bardağının alt tarafı düz bir zemine sahiptir. Bu nedenle üzerine bir cisim koyabilme şansımız var. Biz, mum koymanızı ve arka tarafı gayet sade ve şık bir şamdanlık olarak kullanmanızı öneriyoruz. Bu sayede şarap bardağının iç kısmı gayet şık bir süs görünümüne sahip iken, diğer tarafı üzerinde mum yer alan oldukça şık bir şamdanlık havası katacaktır bulunduğu odaya. Tabii aydınlatma konusunda da oldukça faydalı olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık