Patikler lifler

Eski Kavanozlardan Bahçe Mumluğu Yapma

Diğer yazılarımızda genel olarak plastik şişelerin geri dönüşümü ve onların verimli bir şekilde tekrar kullanımı konusuna değinmiş idik. Şimdi ise, camları da çöpe atmamak adına eski kavanozları ele alacağız ve onları da özellikle bahçeler başta olmak üzere tüm açık alanlarda nasıl kullanabileceğimiz konusuna değineceğiz. Her ne kadar açık alanlara yönelik bir öneri sunacak olsak da, dilerseniz evinizin içerisinde ya da iş yerlerin de de bu yöntem ile kavanozları hazırlayabilir ve herhangi bir sorun yaşamadan rahatça kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kavanozlardan Mumluk Yapma

Bahçeler de aydınlatma konusu genelde zordur. Eğer sürekli olarak kullandığınız bir bahçeniz var ise ancak elektrik, aydınlanma konusunda bahçe için özel bir çalışma yaparsınız. Aksi halde arada kullanılan bahçeler, özellikle yazlık alanlar için genelde aydınlanma konusu her zaman sorun olmuştur. Hoş, her ne kadar aydınlatma olsa da bazı geceler daha romantik ve özel bir an yaşamak adına daha loş, estetik yöntemler ararız. İşte, bu estetik yöntemi artık eski cam kavanozlar sayesinde elde etmek mümkün durumda.

Eski Kavanozlardan Bahçe Mumluğu Yapma

Artık eski kavanozları atmayın ve cam kavanozlar ile çok özel mumluklar yapın.

Direkt olarak maddeler halinde nasıl özel mumluk yapacağımız konusuna değinmek istiyorum. Zira görselden de göreceğiniz üzere oldukça kolay bir şekilde işlemleri yapmak mümkün.

1) İlk olarak kavanozu iyice temizliyor ve kapağında 4 farklı ufak delikler açıyoruz. Sonra bu deliklerin hemen yanına tekrar birer delik daha açıyoruz. Böylelikle kavanozun özellikle ağaç dalları başta olmak üzere, her yerden gayet şık bir şekilde sallanmasını sağlayabiliriz. Sallanma konusunda daha şık görünmesi için deldiğimiz yerlere özel şık zincirler koyabilir, bu zincirler yardımı ile asabilirsiniz kavanozları.

2) Kavanozların kapağını hazırladıktan sonra iç kısmına akvaryum kumları olarak da bilinen şık kumlardan yerleştiriyor ve üzerine dilediğimiz şekil kavanoz ile uyumlu olabilecek bir mum koyuyoruz. Dileyenler kavanoz camlarını sade kullanabileceği gibi, mumu engellemeyecek şekilde şeffaf süslemelerde yapabilirler.

3) Dilerseniz kavanoz içerisine farklı ek süslerde ekleyebilirsiniz. Ayrıca kapak üzerinde ek ufak deliklerde açarak içerisinin hava almasını sağlayabilirsiniz.

İşte, bu kadar. Artık kavanozları dilediğiniz alana asabilir ve aydınlanma konusunda çok şık, özel bir görüntü elde edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık