Patikler lifler

Eski Çaydanlıklardan Saksı Yapmak

Saksı yapma konusunda daha önce gerek pet şişe yönteminden gerekse de eski lastik yönteminden bahsetmiş idik. Şimdi ise gene farklı bir yöntemden bahsederek sizlere saksı yapma konusunda yardımcı olmaya çalışacağız. Bu sefer sunacağımız yöntem, eski çaydanlık kullanımı ile saksı yapmak olacak. Malum ülkemizde ki çay tüketim oranı oldukça fazladır. Bu nedenle de sürekli olarak çaydanlık yenileme, yeni çaydanlık satın alma gibi durumlar sıkça görülmektedir. Hâl böyle olunca da eski çaydanlıkları atmak yerine yeniden kullanmak daha doğru olacaktır.

Eski Çaydanlıklar İle Saksı Yapımı

Bu işlem için herhangi bir şekilde ek malzemeye ihtiyacımız yok. Hatta saksı olarak kullanacağımız çaydanlıklar için dahi herhangi bir ek müdahale içerisinde yer almıyoruz. Tamamen doğal bir şekilde çaydanlıkları kullanmak yeterli oluyor. Tabii bazı ufak noktalara dikkat ederek, bazı ek süslemeler yaparak çaydanlıkları çok daha şık bir saksı görünümüne kavuşturmak mümkün. Peki, bu nasıl olacak?

1) İlk olarak çaydanlıkları güzelce temizlememiz gerekiyor. Eğer üzerinde herhangi bir logo, resim ya da göze hoş görünmeyen bir unsur yok ise, sade haliyle çaydanlıkları saksı olarak kullanabilirsiniz.

2) Eğer herhangi bir görseli bozan bir seçenek var ise, bunları kapatmak adına bir adet metale duyarlı yapıştırıcı ve üzerine yapıştırmak için kağıt seçeneklerini, fotoğrafları tercih edebiliriz.

3) Bu şekilde ikinci maddede yer alan yol tercih edilecek ise, tüm çaydanlık güzel bir şekilde yapıştırıcı ile hazırlanmalı, sonrasında ise hazırlanan fotoğraf ya da diğer kağıt unsur yapıştırılmalı.

Eğer kulp var ise kulp için biraz daha farklı bir seçenek tercih edebilir, kulp ile genel olarak çaydanlığı daha farklı bir görsel düzene taşıyarak dilediğiniz gibi toprağınızı koyabilir ve istediğiniz çiçeği, bitkiyi ekebilirsiniz.

Eski Çaydanlıklardan Saksı Yapmak

Sizler de çaydanlıkları kullanarak doğru saksılar yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık