Patikler lifler

Eski Ayakkabıları Pullarla Canlandırma

Özellikle kadınlar için topuklu ayakkabı modası oldukça önemlidir. Bir çok kadın, topuklu ayakkabılar ile ilgili her türlü moda akımını ve trendini takip eder. Bu doğrultuda her zaman en yeni trend ayakkabıları tercih eder ve eski ayakkabılarını atar. Oysa ki atılan bir çok ayakkabı aslında hâlâ daha giyime uygun haldedir. Fakat ufak bir çizik, trend konusunda geride kalmış olması gibi bir çok özellik nedeni ile çoğu kişi ayakkabılarını yenileri ile değiştirir. Biz, başta topuklu ayakkabılar olmak üzere, tüm ayakkabıları atmak yerine süsleyerek tekrar şık bir şekilde kullanmak için sizlere ufak bir öneri sunacağız.

Pullarla Eski Ayakkabıları Süsleme

Bu yöntem için ihtiyacımız olan malzemeler sadece pullar ve iyi bir ayakkabı yapıştırıcısı. Pul konusunda istediğiniz rengi tercih etmek sizin elinizde. Ya da parlak, parlak olmayan pulları da gene tercih edebilirsiniz. Örnek görselde kırmızı renklerde hafif parlak pullar tercih edilmiş. Zira bu şekilde pullar özellikle geceleri şık bir şekilde giyebileceğiniz bir ayakkabıya sahip olma konusunda oldukça doğru bir seçim olacaktır. Dilerseniz, basit ve rahat olan yapılış aşamalarını da maddeler halinde ele alalım;

  • İlk olarak ayakkabımızı genel olarak temizlemek ve iyice kurulamak gerekir. Sonrasında özel olarak aldığımız ayakkabılar için kullanılan yapıştırıcıyı özel bir fırça yardımı ile tüm ayakkabıya sürüyoruz. Sadece ayakkabının alt kısımları ve doğal olarak içi kalıyor.
  • Her yanına yapıştırıcı sürmüş olduğumuz ayakkabının üzerine pullarımızı gene fırça yardımı ile dağıtıyoruz. Bu sayede tüm yapıştırıcı alanlar pulları emecek ve yapışacak. Böylelikle herhangi bir boş nokta kalmadan her yer yapıştırıcı üzerine yapışan pullar ile dolmuş olacak.
  • İşte bu kadar, en sonunda ise biraz yapıştırıcının ve pulların kurumasını bekliyoruz. Sonrasında ise örnekte de göreceğiniz gibi oldukça şık bir şekilde gün yüzüne çıkmakta olan ayakkabınızı rahat bir şekilde kullanıyoruz.

Eski ayakkabılarınızı bu şekilde giyim alanına göre, kombinlere göre tek tek yeniden süsleyebilir ve sadece yapıştırıcı, pul desteği ile gerçekten yeni gibi bir görünüm elde edebilirsiniz.

Eski Ayakkabıları Pullarla Canlandırma

Eski topuklu ayakkabıları atmayın, süsleyin ve kullanın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık