Patikler lifler

Eski Ampullerden Yılbaşı Süsü Yapma

Yılbaşı, yeni yıl hemen her ülkede kutlanır. Kimi ülkeler için dini bir önemi vardır, kimi ülkeler için ise sadece eski bir yılı geride bırakmak, yeni bir yılı karşılamaktır. Türkiye’de genelde yeni yılı karşılamak ve eski yılı geride bırakmak maksadı ile her yıl sonu yılbaşı kutlamaları yapar. Bu yılbaşı kutlamalarında en çok göze çarpan farklılık ise her zaman için süslemeler olur. Hemen her iş yeri ve ev kendine has ufak ya da büyük bazı süslemeler ile yılbaşı gecesine hazırlık yapar. Bizler de gelecek yılbaşı gecesinde en temel süsleri eski ampullerden elde etmeniz adına sizlere ufak bir sunum hazırladık.

Eski Ampullerden Yılbaşı Süsü Yapma

Eski Ampul Yılbaşı Süsü

Artık eski ampullerinizi kullanarak çok özel yılbaşı süsü yapabilirsiniz.

Bir çoğumuz, eski ampulleri ne yazık ki işe yaramadığı anda hemen atıyor, yerine yeni bir ampul alıyoruz. Lakin bu ampullerin nasıl bir geri dönüşüm süreci olduğu, doğada ne kadar sürede kaybolduğu gibi konularda pek fazla bilgimiz yok. İşte, bu nedenle hem doğayı korumak hem de yılbaşı süsü konusunda çok daha ekonomik bir çözüm elde etmek adına sizler de eski ampullerden oldukça rahat bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Eski Ampuller ve Renkli Süslemeler

Bu işlem için eski ampullere ve çeşitli renklerde pullara ihtiyacımız var. Bizim önerimiz, kendinize 5 farklı ve uyumlu açık renk tercih etmenizdir. Bu 5 farklı renkteki pulların her birini, farklı bir kabın içerisine boşaltın. Bir kap sarı, bir kap yeşil, bir kap mavi şeklinde pulları dökün. Akabinde aynı boyutlarda ya da farklı boyutlarda da olabilir, eskimiş olan kullanmadığınız ampullerin üzerine tamamını kaplayacak şekilde yapıştırıcı sürün. Sadece ampullerin en altta ki ince tutma kısmı kalsın. Her yer tamamen yapışkan bir hale gelsin.

Her yerini yapışkan olarak ayarladığınız ampullerin her birini farklı bir pula bulayın. Örneğin, bir ampul tamamen sarı, diğer ampul yeşil gibi her ampulü güzelce pullara bulayın. Bu şekilde her ampul farklı bir renge sahip özel bir ışık görünümünü alacak. Şimdi, özel olarak yaptığınız bu renkli ampulleri, sanki bir ışık süslemesi gibi isterseniz kapı ve pencerelere, isterseniz çam ağacınızın etrafına yerleştirebilirsiniz.

İpucu: Yılbaşı ağacına bu ampulleri yerleştirebilir ve sadece tek bir loş ışık ile tüm ampulleri alttan aydınlatabilirsiniz. Bu şekilde daha renkli ve cıvıl cıvıl bir görüntü elde edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık