Patikler lifler

Eldivenleri Değerlendirme Yolları

Kış mevsiminin vazgeçilmezi olan eldivenlerimizi yeniden yaratmaya ne dersiniz?  Aşağıda sizin için 5 farklı öneri gösterdik, eski eldivenlerinizle bunu yapabilirsiniz. Ama illa ki eski olmaları gerekmez. Çok sık giymekten sıkıldığınız, ama atmaya kıyamadığınız, değiştirmek istedikleriniz olabilir. Ya da rengini çok sevdiğiniz ama çok sıradan olduğunu düşündüğünüz ve değiştirmek için satın aldığınız eldivenler olabilir.Hatta eski kazaklardan bile birer çift eldiven oluşturabilirsiniz.  Siz nasıl isterseniz.

Eldiven Değerlendirme

Eldivenin parmak bölümlerini kesin. Üstüne ponpon ya da kendi yaptığınız bir çiçek figürünü  dikin. Eğer tek ve koyu bir renk ise dantel ekleyerek daha çekici bir hale getirebilirsiniz.

Eldiven Değerlendirme 1

Deri eldivenlerde dağınık şekilde kare ve dikdörtgenler çizerek daha çekici bir hale getirebilirsiniz. Yapmanız gereken eldivende keseceğiniz yerleri belirlemek için kalemle çizmek ve sonrasında kesmek. Kesilen bölümün iç tarafları biçimsiz veya çirkin olursa, ya da ip sarkıyorsa çakmakla hafifçe ateşe tutup bunu önleyebilirsiniz.

Eldiven Değerlendirme 2

Kullanmadığınız kazakların düz ve desensiz bölümlerinin kullanarak, parmaksız ve dirseğe kadar uzanan eldivenler yapabilirsiniz. İnce ve yün kazakları seçmek daha zarif olacaktır. Kolunuzun çevresi boyunca kesip uçlarını dikin ya da yapıştırın. Daha zarif görünmesini isterseniz üstüne kazağın rengiyle uyumlu bir dantel dikin.

Eldiven Değerlendirme 3

Yine eski kazaklardan kesilip dikilen bir  eldiven türü. Ama bu sefer daha kalın ve alt tarafında bazı boğumları var. Bunu için elinizi bir şablon olarak kullanın, kazağın üzerine elinizi koyup çevresini çizin ve dikin. Başparmağınızı biraz aralık bırakın. Ardından parmak bölümlerini kesin ve kesilen kumaşların kenarlarını dikin.

Eldiven Değerlendirme 4

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık